Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj307
mod_vvisit_counterWczoraj500
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2282
mod_vvisit_counterMiniony tydzień5021
mod_vvisit_counterBieżący missiącu4116
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc29831
mod_vvisit_counterRazem2514667
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 

Karta Dużej Rodziny

Informacja dot. suszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 29 Lipiec 2019 13:25

Wójt Gminy Stolno informuje rolników, iż w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, ogłoszony został raport za okres od 21 maja do 20 lipca 2019 roku, z którego wynika, że na terenie Gminy Stolno susza występuje na glebach:
- I kategorii – bardzo podatna na suszę (piasek luźny, piasek luźny pylasty, piasek słabo gliniasty, piasek słabo gliniasty pylasty) w uprawach: zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe;

- II  kategorii – podatna na suszę (piasek gliniasty lekki, piasek gliniasty lekki pylasty, piasek gliniasty mocny, piasek gliniasty mocny pylasty) w uprawach: krzewy owocowe.
Kategorię gleby na danej działce można sprawdzić w Systemie Monitoringu Suszy, wybierając zakładkę "Główna", następnie "Mapa kategorii glebowych" - pojawi się mapa Polski, należy klikać do momentu pojawienia się gminy i danych miejscowości wraz z numerami działek, gdzie kolorami są oznaczone kategorie glebowe.
Osoby zainteresowane szacowaniem strat, w/w uprawach na wskazanych powyżej kategoriach glebowych, powinny złożyć odpowiedni wniosek w Urzędzie Gminy Stolno terminie do dnia 5 sierpnia 2019 r.
WNIOSEK-SUSZA 2019.pdf
Druki wniosków dostępne również w Urzędzie Gminy Stolno – pokój nr 13 oraz sekretariat.
We wniosku należy wyszczególnić wszystkie uprawy zgłaszane do ARiMR, łącznie z tymi,  w  których nie wystąpiły szkody oraz uprawy zlokalizowane na terenie innych gmin.
Ponadto wraz ze składanym wnioskiem o oszacowanie strat należy również dołączyć kserokopię wniosku złożonego do ARiMR o dopłaty obszarowe na rok 2019.
Uwaga!!!
Szacowanie szkód w uprawach przez Komisję powołaną przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego możliwe jest tylko i wyłącznie w przypadku pozostawania uprawy na polu.