Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj336
mod_vvisit_counterWczoraj755
mod_vvisit_counterBieżący tydzień5526
mod_vvisit_counterMiniony tydzień13001
mod_vvisit_counterBieżący missiącu41378
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc42579
mod_vvisit_counterRazem2479319
Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

Karta Dużej Rodziny

Informacja z działalności przedszkola 10-godzinnego w Robakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 20 Marzec 2019 11:49

Dnia 03 września w ramach projektu europejskiego "Zwiększenie dostępu do wychowania przedszkolnego w Gminie Stolno" swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęło 25 dzieci w wieku od 3-5 lat. W ramach projektu prowadzone są zajęcia wspomagające rozwój dzieci, takie jak: zajęcia logopedyczne, emocjonalno - społeczne oraz korekcyjno - kompensacyjne.
Nasza placówka stwarza dzieciom warunki do poznania otaczającego świata, oraz zrozumienia zjawisk. Podczas systematycznej,  kreatywnej pracy wychowawczo - dydaktycznej wzmacniamy  mocne strony naszych dzieci. W swoich działaniach wykorzystujemy wszelkie tradycyjne oraz innowacyjne metody pracy, m.in. Metoda E.Gruszczyk - Kolczyńskiej, metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Straus, metody aktywizujące, muzykoterapia, bajkoterapia i inne.


Przez cały listopad dziewczynki i chłopcy mieli możliwość wzięcia udziału w różnych bardzo ciekawych zadaniach związanych z ogólnopolskim projektem  "Piękna nasza Polska cała" do którego z ogromną przyjemnością się włączyliśmy. Dzieci poznawały tradycje związane z naszą dużą Ojczyzną. Uczyły się hymnu, poznały narodowe barwy oraz godło. Od miesiąca lutego dzieci uczestniczą w muzykoterapii. Dzięki tym zajęciom dzieci poznają różne instrumenty, rodzaje muzyki. Tworzą własne instrumenty muzyczne. Udział w tych zajęciach sprawia dzieciom wiele radości. W naszym przedszkolu odbyły się także zajęcia z dogoterapii, które pozytywnie wpłynęły na rozwój emocjonalny dzieci. Nauczyły, jak dbać o zwierzaka i z nim postępować. Mamy kontakt z rodzicami w ramach udziału w projekcie "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato. Rodzice chętnie czytają dzieciom różne bajki i opowieści, zachęcają do obcowania z książką.

GALERIA  ZDJĘĆ

efs