Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj853
mod_vvisit_counterWczoraj1350
mod_vvisit_counterBieżący tydzień6182
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3846
mod_vvisit_counterBieżący missiącu10028
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc32495
mod_vvisit_counterRazem2288505
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Karta Dużej Rodziny

3500 zł dla Sołectwa Obory za zajęcie III miejsca PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2009 12:05
Sołectwo Obory (gmina Stolno) zajęło III miejsce w Powiatowy Konkursie "Ekologiczne Sołectwo". W dniu 8 października nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na przkazanie nagrody. Nagrodą za III miejsce była kwota w wysokości 3.500zł - ufundowana przez Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Chełmnie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W konkursie mogły uczestniczyć sołectwa, które miały już zrealizowane swoje przedsięwzięcia.
Mieszkańcy sołectwa obory chcąc aktywnie spędzać wolny czas postanowili uporządkować znajdujący się w centrum sołectwa Park Podworski (wpisany do rejestru zabytków) oraz zagospodarować teren przyległy bezpośrednio do parku. Mieszkańcy wspólnymi siłami, w miesiącu maju 2008 roku uporządkowali park, wycięte zostało zakrzaczenie, teren przylegający do parku został wyrównany, nawieziona została ziemia, zasiana trawa oraz umocowano bramki. Podobnie urządzono boisko do piłki siatkowej, gdzie nawieziono piasek i zamocowano słupki do siatki. Mieszkańcy także przygotowali miejsce piknikowe, gdzie własnym sumptem wygospodarowano deski na ławeczki, wyłożono miejsce na ognisko kamieniami. W wyniku podjętej inicjatywy powstało boisko do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej - plażowej oraz miejsce na ognisko (z ławeczkami). Pomimo, iż na boisku wyrasta piękne drzewo będące pomnikiem przyrody, odbywają się tam liczne imprezy sportowe a mieszkańcy śmieją się, iż drzewo to jeden z zawodników. Jak widać można wykorzystać walory naturalno – przyrodnicze tak, aby zarówno człowiek jak i przyroda na tym nie ucierpiały.
 

Za otrzymaną dotację Sołectwo Obory postanowiło wybudować zadaszenie na miejscem ogniskowym.

Poniżej fotografie zagospodarowania terenu