Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj792
mod_vvisit_counterWczoraj1350
mod_vvisit_counterBieżący tydzień6121
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3846
mod_vvisit_counterBieżący missiącu9967
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc32495
mod_vvisit_counterRazem2288444
Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 

Karta Dużej Rodziny

III Powiatowy Festyn Ruchowo Rekreacyjny dla Dzieci i Młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2009 10:51

9 czerwca b.r. w Robakowie na boisku Zespołu Szkół nr 2 odbył się III Powiatowy Festyn Ruchowo – Rekreacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Dzieciaki nie zawiodły. Z każdej Gminy Powiatu Chełmińskiego przyjechało , łącznie ponad 200 osób. Opiekę nad dziećmi sprawowali fachowcy z Chełmińskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, które prowadzili różnego rodzaju zabawy ruchowe.

W konkurencjach ramie w ramię brały udział zarówno dzieci niepełnosprawne jak i pełnosprawne. Nie zabrakło przy tym oczywiście uśmiechu, bo dzieciaki pokazały, że mimo pewnych przeciwności potrafią bawić się i cieszyć jak każde dziecko. Organizatorzy zapewnili zaplecze techniczne, ciepły posiłek, słodycze a na koniec każdemu dziecku wręczono pamiątkowy medal i paczkę ze słodyczami. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa drogowego - pokaz ten wszystkim zgromadzonym zaprezentował Harcerski Patrol Ratowniczy z Grudziądza. Dużą rolę odegrali wolontariusze, którzy świetnie dogadywali się z dziećmi niepełnosprawnymi.
Festyn zorganizowany został przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno we współpracy i przy wsparciu Urzędu Gminy Stolno. Festyn ten jak każdego roku odbył się dzięki sponsorom – którym serdecznie dziękujemy za okazane serce.

 Fotografe z festynu