Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj355
mod_vvisit_counterWczoraj1062
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3682
mod_vvisit_counterMiniony tydzień8846
mod_vvisit_counterBieżący missiącu24359
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc33744
mod_vvisit_counterRazem2621543
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Karta Dużej Rodziny

Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 04 Wrzesień 2020 07:53

Pracownia NGO 2020 – działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim. Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - TSAS zaprasza do udziału w jednodniowych warsztatach z zarządzania projektem – analiza ryzyka i sposoby minimalizacji ryzyka w realizacji projektu.
Termin: 7 września 2020 ( poniedziałek) od 9:oo do 15:oo


Miejsce: Bydgoszcz ul. Gdańska 5; sala konferencyjna w: CENTRUM ORGANIZACJI
POZARZĄDOWYCH I WOLONTARIATU "BCOPW GDAŃSKA 5"
Szkolenie ma formę warsztatowo-ćwiczeniową.

Zakres programowy:
1/ identyfikacja ryzyka
2/ ocena zidentyfikowanych ryzyk projektowych
3/ analiza zidentyfikowanego ryzyka oraz planowanie sposób jego minimalizacji i radzenia sobie w sytuacji wystąpienia nieprzewidzianych trudności ( jak np. pandemia). Powyżej przedstawiony zakres programowy warsztatu obejmuje podejście do kwestii ryzyka, jakie jest związane z realizacją prawdopodobnie każdego projektu, przedsięwzięcia społecznego, niezależnie od jego formy, tematu, czy innych czynników różnicujących działania jakie podejmują organizacje pozarządowe. Warsztaty ukierunkowane są na zwiększenie wiedzy, ale także umiejętności: poczynając od zrozumienia istoty ryzyka projektowego, poprzez identyfikację różnych ryzyk, ocenę i oszacowanie stopnia wystąpienia, analizę z wykorzystaniem metody SWOT, czy metody SWIFT zwanej również metodą „What If”, aż do podjęcia decyzji, co do działań, które należy podjąć w związku z jego występowaniem.
Dobre przygotowanie projektu obejmuje także przewidywanie różnych ryzyk i zaplanowanie sposobów zarządzania tymi ryzykami; w efekcie pozwala na zwiększenie ilości projektów, kończących się sukcesem, a także przyczynia się do oszczędności zasobów w przypadku wystąpienia któregoś z ryzyk. 

Aby wziąć udział należy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wypełnioną Kartę zgłoszeniową. 

Liczba uczestników jest ograniczona: do max 16 osób. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu i wyżywienia. Przed szkoleniem każdy Uczestnik/ Uczestniczka otrzyma na podany adres mailowy potwierdzenie dotyczące zakwalifikowania się. Warsztaty poprowadzi: Hanna Brzuszczak – socjolożka, autorka i realizatorka wielu projektów w ramach działalności statutowej ngo ; z trzecim sektorem współpracuje od 2007 roku; na co dzień pasjonatka rękodzieła i komunikacji bez przemocy.
Kontakt do organizatora:
Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej - TSAS

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; telefon: 515 276 454Karta zgłoszenia