Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj880
mod_vvisit_counterWczoraj1124
mod_vvisit_counterBieżący tydzień880
mod_vvisit_counterMiniony tydzień7824
mod_vvisit_counterBieżący missiącu29381
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc33744
mod_vvisit_counterRazem2626565
Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Karta Dużej Rodziny

Narodowy Fundusz Zdrowia podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 02 Wrzesień 2020 11:14

Od 2 września NFZ rozpocznie emisję cyklu filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii”. Każdy z 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu eksperci odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania, m.in. jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania, jak podróżować, czy jak zadbać o zdrowie i kondycję. Patronami przedsięwzięcia są Ministerstwo Zdrowia i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Już 2 września Narodowy Fundusz Zdrowia wyemituje pierwszy odcinek cyklu, w którym zaproszeni do współpracy eksperci rozprawią się z fake newsami dotyczącymi COVID-19, pokażą również, gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji.

Każdy z filmów dotyczy innej sfery życia, na którą wpłynęła epidemia COVID-19.W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogą eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Stałym elementem każdego filmu jest także głos pacjentów.

Wszystkie filmy będzie można obejrzeć na kanale YouTube – Akademia NFZ.

Zapowiedź cyklu: https://www.youtube.com/watch?v=hAL-HbtxBGE

 Premiera pierwszego zaplanowana jest na 2 września, kolejne będą publikowane w cyklu tygodniowym:

  1. 1.Wiedza oparta na faktach
  2. 2.Higiena i bezpieczeństwo
  3. 3.Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?
  4. 4.Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
  5. 5.Jak korzystać z opieki szpitalnej?
  6. 6.W zdrowym ciele zdrowy duch!
  7. 7.Żywienie ma znaczenie!
  8. 8.Podróże bez ryzyka
  9. 9.Praca w nowej rzeczywistości
  10. 10.Nasza odpowiedzialność

 Filmy edukacyjne są kolejnym elementem edukacyjnych i prospołecznych działań Narodowego Funduszu Zdrowia w dobie COVID-19. Pierwszym z nich było wykorzystanie Telefonicznej Informacji Pacjenta - całodobowej, bezpłatnej infolinii NFZ: 800 190 590, jako z jednego z głównych i wiarygodnych źródeł informacji o postepowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem.

Fundusz prowadzi też równolegle kampanię społeczną #MaskujSię, przypominającą o konieczności zachowywania dystansu i stosowania maseczek zakrywających usta i nos. W kampanię zaangażowali się artyści, dziennikarze oraz sportowcy. Autorem hasła #MaskujSię jest znany rysownik Henryk Sawka.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego w kampanię #MaskujSię pod patronatem NFZ – K-P OW NFZ zaangażowali się m.in. członkowie zespołu Żuki oraz dziennikarze Telewizji Polskiej Oddziału w Bydgoszczy