Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj858
mod_vvisit_counterWczoraj1124
mod_vvisit_counterBieżący tydzień858
mod_vvisit_counterMiniony tydzień7824
mod_vvisit_counterBieżący missiącu29359
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc33744
mod_vvisit_counterRazem2626543
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Karta Dużej Rodziny

Ostatni dzwonek na złożenie wniosku o dodatek solidarnościowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 24 Sierpień 2020 06:55

Tylko do końca sierpnia osoby, które straciły pracę z powodu koronawirusa mogą ubiegać się o 1400zł dodatku solidarnościowego. W województwie kujawsko-pomorskim dodatek solidarnościowy otrzymało dotychczas ponad 10,5 osób na kwotę niemal 14 mln zł. W całym kraju wartość wypłaconego dodatku solidarnościowego sięgnęła prawie 253 mln zł.

 Dodatek solidarnościowy można było uzyskać za czerwiec, lipiec i sierpień, jednak nie wcześniej niż za miesiąc, w którym został złożony wniosek. Jeśli ktoś do tej pory nie złożył jeszcze wniosku, a zamierza ubiegać się o to świadczenie, to zostało niewiele czasu. Wniosek o dodatek solidarnościowy można złożyć tylko do końca sierpnia. Trzeba to zrobić elektronicznie, przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS – tłumaczy Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

 O świadczenie mogą się ubiegać osoby, z którymi po 15 marca 2020 r. pracodawca z powodu COVID-19 rozwiązał umowę o pracę za wypowiedzeniem lub po tym terminie ich umowa o pracę na czas określony uległa rozwiązaniu. Warunkiem otrzymania dodatku solidarnościowego jest też podleganie ubezpieczeniom społecznym z tytułu umowy o pracę przez łączny okres, co najmniej 60 dni w 2020 roku, a także braku innego tytułu do ubezpieczeń społecznych lub zdrowotnego w ZUS czy KRUS. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jest się zarejestrowanym w urzędzie pracy, jako osoba bezrobotna lub pobierająca stypendium bądź zgłoszona do ubezpieczenia zdrowotnego, jako członek rodziny.

 W ramach dodatku solidarnościowego mieszkańcy naszego regionu otrzymali niemal 14 mln zł. Oddział ZUS
w Bydgoszczy wypłacił dotychczas ponad 7 mln zł, natomiast oddział w Toruniu ok. 6,9 mln zł.

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego