Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj240
mod_vvisit_counterWczoraj755
mod_vvisit_counterBieżący tydzień5430
mod_vvisit_counterMiniony tydzień13001
mod_vvisit_counterBieżący missiącu41282
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc42579
mod_vvisit_counterRazem2479223
Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Powszechny Spis Rolny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Sierpień 2010 09:25

Powszechny Spis Rolny 2010 będzie pierwszym spisem realizowanym od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w tym samym terminie i w tym samym zakresie tematycznym, co w innych państwach członkowskich UE.
Dane zebrane w spisie rolnym:
pozwolą na analizę zmian polskiego rolnictwa przed i po przystąpieniu do UE oraz na porównanie ich z danymi gospodarstw w innych państwach członkowskich,
pozwolą na kreowanie przez Komisję Europejską Wspólnej Polityki Rolnej i wytyczenie jej nowych ram po 2013 r.
dostarczą szczegółowych informacji o jednostkach funkcjonujących w rolnictwie, sytuacji społeczno-demograficznej i ekonomicznej rolników oraz o prowadzonej produkcji rolnej,

Poprawiony: Czwartek, 02 Wrzesień 2010 06:56
Więcej…
 
Lista uczestników na kurs florystyczny z elementami dekoracji wnętrz dla mieszkańców Gmin Stolno i Chełmno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 07:41

WYKAZ UCZESTNIKÓW ZAKWALFIKOWANYCH DO W/W PROJEKTU:
1. Hanna Kasprzyk
2. Wioleta Matan
3. Katarzyna Piasecka
4. Zofia Janik
5. Helena Józwiak

Poprawiony: Środa, 08 Wrzesień 2010 18:40
Więcej…
 
Zakończenie projektu kulinarnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Lipiec 2010 12:04
„LOKALNE TRADYCJE KULINARNE W AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW GMINY STOLNO - zakończenie projektu”

W dniu 11 czerwca br. w Rybieńcu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno”.
W uroczystym podsumowaniu oprócz 32 uczestniczek szkolenia swój udział wzięli Wójt Gminy Stolno – Pan Jerzy Rabeszko, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu Pan Adam Horbulewicz, Prezes Akademii Kształcenia Zawodowego z Gdańska Pan Krzysztof Szomburg, którzy również dokonali uroczystego wręczenia zaświadczeń uczestniczkom szkolenia. Nie zabrakło prezentów i drobnych materiałów promocyjnych dla każdej z Pań w postaci Książki i innych gadżetów. Podsumowanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Przypomnijmy w powyższym szkoleniu wzięły udział
Poprawiony: Środa, 21 Lipiec 2010 12:11
Więcej…
 
LGD ogłosiła nabór wniosków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 20 Lipiec 2010 18:24

Informujemy o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
  Celem działania jest różnicowanie działalności nierolniczej w kierunku podejmowania lub rozwijania przez rolników, domowników i małżonków rolników, działalności nierolniczej lub związanej z rolnictwem, co wpłynie na tworzenie pozarolniczych źródeł dochodów, promocję zatrudnienia poza rolnictwem na obszarach wiejskich. Treść pełnego ogłoszenia 

 
Zawody dla siłaczy z terenu Gminy Stolno. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:09
Dnia 11 września 2010 podczas finału V Wojewódzkiego Konkursu Profilaktycznego "Trzeźwy umysł - zdrowy umysł" odbędą się VI Zawody "Strong" 2010.
Zawody zostaną przeprowadzone na boisku sportowym Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie.

Planowane konkurencje:
1. Przeciąganie samochodu w szelkach na dystansie 20 metrów
2. Waga płaczu przodem z ciężarem ok 15kg
3. Przetaczanie opony na czas (6 obrotów)
4. Spacer farmera na czas, na dystansie 40 metrów.
5. Uchwyt Herkulesa
Więcej…
 
Piknik z Unią Europejską. Robakowo. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 09:44

W sobotę 10 lipca br. W anfiteatrze w Robakowie odbył się "Piknik z Unią Europejską". Impreza była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Impreza zrealizowana w ramach projektu "Unia europejska bez tajemnic" miała m.in. na celu informowanie społeczeństwa o korzyściach społecznych i gospodarczych związanych z członkowstwem Polski we wspólnocie w szczególności z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich. Podczas imprezy prezentowane były projekty jakie gmina zrealizowała oraz realizuje ze środków RPO, POKL. Mieszkańcy mogli też skorzystać z doradztwa w zakresie pozyskiwania środków unijnych na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym. Impreza poprzedzona była konkursem dla gimnazjalistów nt. Wiedzy o UE.

Poprawiony: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 09:52
Więcej…
 
Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 Lipiec 2010 16:35

W dniu 25 czerwca br. w Urzędzie Gminy Stolno odbyło się uroczyste wręczenie medali przyznanych 15 parom małżeńskim przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ,, za długoletnie pożycia małżeńskie’’. Uroczystej dekoracji Dostojnych Jubilatów dokonał Wójt Gminy Stolno – Jerzy Rabeszko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Stolno – Haliną Kołodziejek.
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze . Były gratulacje, życzenia, kwiaty, upominki oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Uroczystość uświetnił koncert przygotowany przez uczennice z Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie pod kierownictwem Pani Aleksandry Gasin.
W gronie Jubilatów, którzy świętowali znaleźli się:

Poprawiony: Niedziela, 18 Lipiec 2010 16:42
Więcej…
 
Nabór na kurs florystyczny z elementami dekoracji wnętrz dla mieszkańców Gmin Stolno i Chełmno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 06 Lipiec 2010 18:42

Gmina Stolno w partnerstwie z Gminą Chełmno realizuje Kurs florystyczny z elementami dekoracji wnętrz dla mieszkańców Gmin Stolno i Chełmno w ramach konkursu numer 4/6.3/2009 ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Priorytetu VI. Rynek pracy otarty dla wszystkich, Działanie 6.3. Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Regulamin

Formularz rekrutacyjny 

 
Dzień Dziecka w Gorzuchowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 08 Czerwiec 2010 09:49
Dnia 1 czerwca 2010 r. dzieci i młodzież z sołectwa Gorzuchowo świętowały swój dzień-Dzień Dziecka.
W tym szczególnym dla dzieci dniu nie mogło zabraknąć słodyczy, nagród, konkursów.
Święto dzieci zostało oficjalnie rozpoczęte przez sołtysa - Pana Krzysztofa Suchockiego, który zachęcił wszystkie dzieci do zabawy i udziału w różnych konkurencjach. Tym samym zostały ogłoszone wyniki konkursu ogłoszonego 15 maja 2010 r. pt. „Moje hobby”, gdzie zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką z wykorzystaniem dowolnych surowców i materiałów ,np. rysunku, wyklejanki, prezentacji multimedialnej, opisu, zdjęcia, wykonanie pracy z masy solnej, z modeliny, plasteliny, inny sposób przedstawienia pracy.
Poprawiony: Wtorek, 08 Czerwiec 2010 09:57
Więcej…
 
VI Powiatowy Festyn Ruchowo Rekreacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 19:51
Dnia 29 maja br. na boisku przy Zespole Szkół Nr2 w Robakowie odbył się „VI Powiatowy Festyn ruchowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z okazji dnia dziecka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno oraz Urząd Gminy Stolno. Celem imprezy była promocja i popularyzacja sportu na terenie powiatu chełmińskiego, upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych a także pobudzenie aktywności wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu powiatu chełmińskiego oraz integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Wszystkie elementy potrzebne do organizacji imprezy były tworzone na bazie biblioteki (zaproszenia, podziękowania, medale, paczki dla dzieci i inne).
Poprawiony: Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 19:56
Więcej…
 
Pomóżmy powodzianom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 07:31
DRODZY MIESZKAŃCY GMINY STOLNO!!!

ŚLEDZĄC KRYTYCZNĄ SYTUACJĘ POWODZI JAKA MA MIEJSCE W POLSCE I OFIAR DOTKNIETYCH NIĄ OGŁASZAM
ZBIÓRKĘ ŚRODKÓW RZECZOWYCH I FINANSOWYCH NA POMOC POWODZIANOM.
POMOC W POSTACI ŚRODKÓW FINANSOWYCH MOŻNA PRZEKAZYWAĆ NA KONTO 87 9486 0005 0011 2006 2005 0062
ORAZ DOKONYWAĆ WPŁAT DO SOŁTYSÓW Z DOPISKIEM „POMAGAMY POWODZIANOM”
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 65 z 74