Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj373
mod_vvisit_counterBieżący tydzień457
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3846
mod_vvisit_counterBieżący missiącu4303
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc32495
mod_vvisit_counterRazem2282780
Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Rajd rowerowy po Gminie Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Lipiec 2009 13:03

W sobotę 11 lipca br. odbył  się rajd rowerowy-Szlakiem gotyckich świątyń, zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno, na który otrzymano dotację z Zarządu Powiatu Chełmińskiego. Pomoc organizacyjną zapewnił  Urząd Gminy Stolno.
Rajd miał na celu rozpowszechnianie wśród społeczności lokalnej wiedzy na temat historii swej Gminy a także rozwój krajoznawstwa.
Zbiórka odbyła się przy Urzędzie Gminy Stolno o godz.9.00, zaś START nastapił o godz. 9.30 . Tam przywitał nas sołtys Sołectwa Obory pan Ireneusz Ociński oraz radny Pan Sławomir Gross. Na trasie do kościoła Św. Marcina w Sarnowie mijaliśmy pomnik Św. Boboli,  oraz kapliczkę Św. Floriana.

Poprawiony: Środa, 22 Lipiec 2009 13:09
Więcej…
 
Festynowo i kolorowo w Trzebiełuchu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 20 Lipiec 2009 12:14
Pod takim hasłem mieszkańcy sołectwa Trzebiełuch zorganizowali festyn rodzinny, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w miejscowości Trzebiełuch.
Imprezę zorganizowali mieszkańcy sołectwa Trzebiełuch razem ze swym gospodarzem wsi sołtysem Panem Józefem Łepek.  
Podczas w/w imprez odbyły się różne konkursy nie tylko dla dzieci i młodzieży ale i także dla dorosłych takie jak: rzucanie piłki do celu, skakanie w worku, przeciąganie liny, malowanie portretu sołtysa itp. Dla wszystkich uczestników zostały zakupione nagrody i upominki w postaci słodyczy i nagród rzeczowych, które sfinansował Urząd Gminy Stolno. Nie zabrakło także pieczonych kiełbasek i ziemniaków z pysznym sosem śmietanko-koperkowym
Więcej…
 
Gmina Stolno ma swoją lokalną obwodnicę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 Lipiec 2009 13:46

W dniu 03.07. b.r. w Gminie Stolno odbyło się uroczyste oddanie do użytku kolejnego, przebudowanego,  prawie 2 km odcinka drogi. Droga łączy miejscowości Stolno - Małe Czyste. Mieszkańcy w końcu doczekali się asfaltowej nawierzchni. Remont drogi współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Kuj-Pom. Całkowity koszt remontu to niespełna 1 mln zł (łącznie z kosztami przygotowawczymi).

 

Poprawiony: Poniedziałek, 06 Lipiec 2009 14:05
Więcej…
 
LGD z milionami dla wsi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 02 Lipiec 2009 12:25
30 czerwca Zarząd Województwa Kujawsko Pomorskiego przyjął uchwałę, w ramach której dokonał wyboru Lokalnych Grup Działania do realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2009 - 2015. Każda organizacja otrzyma na ten cele stosowne środki. LGD Vistula ponad 3 mln zł.
Lokalna Strategia Rozwoju przyjęta przez członków stowarzyszenia określa całokształt działań jakie powinny zostać podjęte aby w gminach Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno żyło się dostatniej, ciekawiej. Na ten cel LGD będzie udzielać wsparcia finansowego w postaci dotacji.
Więcej…
 
Nabór na kurs florysyczny rozpoczęty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 07:35
Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmenisis – Rozwój przez Tradycję” ogłasza nabór uczestników na kurs pod nazwą „ Kwitnący interes – kurs florystyczny”. Kurs  realizowany jest  w ramach  priorytetu  IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Uczestnicy kursu będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje z zakresu florystyki, bukieciarstwa.
Szkolenie przewiduje etapy szkolenia według następujących modułów:
Poprawiony: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 11:13
Więcej…
 
"Kwitnący interes - kurs florystyczny" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 18 Czerwiec 2009 10:30

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” otrzymało dotację w ramach organizowanego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5.” Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Poprawiony: Czwartek, 18 Czerwiec 2009 10:33
Więcej…
 
Dzień Dziecka przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 10 Czerwiec 2009 08:29
Dnia 1 czerwca br. przedszkolaki z ośrodków przedszkolnych ze Stolna i Wabcza prowadzonego przez  Fundację Ziemia Gotyku-LGD uroczyście obchodziły swoje święto. Z tej okazji Panie nauczycielki z owych przedszkoli wraz z rodzicami dzieci przygotowały dzień pełen zabawy i niespodzianek. Dla każdego dziecka został przygotowany słodki upominek. Zaś dnia 5 czerwca br.  przy Zespole Szkół Nr 1 w Stolnie specjalnie dla najmłodszych odbył się „koncert bębnistów”. Powyższa impreza została zorganizowana przy udziale tej samej Fundacji z siedzibą w Chełmży oraz Urzędu Gminy Stolno. Na ten koncert zostały zaproszone nie tylko maluchy z ośrodków przedszkolnych ze Stolna i Wabcza ale również klasy I, II, III. Podczas imprezy każdy miał okazję do zagrania na bębnie, który przysporzył wiele radości i uśmiechu.
Poprawiony: Środa, 10 Czerwiec 2009 12:06
Więcej…
 
V Powiatowy Festyn Ruchowo Rekreacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 20:33
30 maja 2009 roku na boisku Zespołu Szkół Nr 2 w Robakowie odbył się po raz V Powiatowy Festyn Ruchowo – Rekreacyjny Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Okazji „Dnia Dziecka”. Na imprezę przybyło ponad 300 osób z całego Powiatu Chełmińskiego. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie „TRUSKAWKI” z Chełmińskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, które rozbawiały śpiewem i prowadziły różnego typu zabawy ruchowe. W konkurencjach brały udział dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne.
Więcej…
 
Majówka z Unią Europejską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 20:05

Dnia 23 maja od godz. 15.00 w sołectwie Robakowo w amfiteatrze odbył się Piknik z Unią Europejską. Majówka została zorganizowana przez Urzad Gminy Stolno w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Stolno, pan Jerzy Rabeszko. Wśród zaproszonych gości byli m.in. senator RP- pan Jan Wyrowiński, poseł na Sejm RP- pan Janusz Dzięcioł oraz wicestarosta Powiatu Chełmińskiego- pan Wojciech Bińczyk.

Więcej…
 
Majowe mecze i szachy w Cepnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Maj 2009 12:37
Dnia 1 Maja br. na boisku w Cepnie od godz. 9.00 rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa ZG OSP w Stolnie, zgłosiło się 9 drużyn: Cepno1, Cepno2, Stolno1, Stolno2, Wabcz, Zakrzewo, Czyste, Grubno, Paparzyn.
Po kilku godzinnych rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Czystego, drugie miejsce zajęła drużyna z Cepna1, zaś trzecie miejsce przypadło dla drużyny ze Stolna. Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i piłek dokonali: wójt Gminy Stolno, komendant  Gminny OSP Stolno, Zofia Janik w-ce Przewodnicząca Rady Gminy Stolno.
Więcej…
 
1-wszo majowy festyn w sołectwie Trzebiełuch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 07 Maj 2009 08:02

W dniu 1 maja b.r. od godziny 14:00 w sołectwie Trzebiełuch odbyła się pierwsza impreza plenerowa na nowo powstałym boisku. Mieszkańcy własnymi siłami uporządkowali teren należący do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, usuwając zakrzaczenie i równając teren. Młodzież bardzo chętnie włączała się w inicjatywę tworzenia boiska. Dzięki ich wysiłkowi powstało boisko do gry w siatkówkę oraz do gry w piłkę nożną.
Na pierwszomajowy festyn sołectwo otrzymało środki finansowe z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze Stolna.

Poprawiony: Czwartek, 07 Maj 2009 09:19
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 następna > ostatnia >>

Strona 64 z 69