Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj370
mod_vvisit_counterBieżący tydzień7403
mod_vvisit_counterMiniony tydzień7650
mod_vvisit_counterBieżący missiącu21063
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc64233
mod_vvisit_counterRazem2267045
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
"Małe projekty z LGD" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 02 Kwiecień 2010 11:04

Informujemy o możliwości składania wniosków w terminie 15.04.2010 r.-14.05.2010 r. o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Małe projekty”objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

więcej informacji na stronie LGD pod adresem: www.lgdvistula.org

 
„LOKALNE TRADYCJE KULINARNE W AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW GMINY STOLNO - zakończenie gotowania” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 02 Kwiecień 2010 10:22

„LOKALNE TRADYCJE KULINARNE W AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW GMINY STOLNO - zakończenie gotowania”
W dniach 9 i 10 marca br. w Cepnie i w Wabczu odbył się egzamin kończący kurs „Tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno”. Na powyższym egzaminie każda z uczestniczek szkolenia przygotowała jedną potrawę. Wszystkie potrawy były wyjątkowe i pyszne.
Wszystkie Panie spisały się na medal, a komisja oceniła wszystkie potrawy  pozytywnie.
 Przypomnijmy w powyższym kursie wzięło udział 16 Pań w II grupach szkoleniowych. Kurs rozpoczął się 30 listopada 2009 r.

Poprawiony: Piątek, 02 Kwiecień 2010 10:28
Więcej…
 
Zaproszenie na „Aktywną integrację społeczną mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 24 Marzec 2010 20:34

Gmina Stolno realizuje dla mieszkańców Gminy Stolno projekt pn. „Aktywna integracja społeczna mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji na podstawie podpisanej umowy o dofinansowanie projektu z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.

Więcej…
 
Ankieta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 24 Marzec 2010 20:13

W dniach od 18 marca 2010 r. do 16 kwietnia 2010 r. prowadzone jest badanie mieszkańców Gminy Stolno i Lisewo, którego celem jest zebranie opinii n.t. inicjatyw lokalnych na rzecz aktywnej integracji mieszkańców Gminy Stolno i Gminy Lisewo.
Badanie jest realizowane na potrzeby projektu, który Gmina Stolno i Gmina Lisewo ma zamiar realizować w partnerstwie w ramach ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu konkursu zamkniętego nr 1/POKL/7.3/2010 w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VII Działanie 7.3.

Poprawiony: Środa, 24 Marzec 2010 20:23
Więcej…
 
Przedszkolaki w Wabcza w Hoplandzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 23 Marzec 2010 13:34

Dzieci z ośrodka przedszkolnego z Wabcza prowadzonego przez Fundację Ziemia Gotyku - LGD w ramach projektu pn.” Przedszkole Otwiera Świat III” odwiedziły po raz trzeci Hopland. Dzieciom podoba się to miejsce. Mogą tam bezpiecznie bawić się, wyszaleć i usprawniać swoją sprawność fizyczną. Uwielbiają zjeżdżalnie do basenu z piłkami oraz wspinanie się na duże wysokości i przemieszczanie się wąskimi przejściami z różnymi przeszkodami, które trzeba pokonać. W tej chwili już się pytają o kolejny wyjazd do Hoplandu.

 

Poprawiony: Wtorek, 23 Marzec 2010 14:05
Więcej…
 
"Aktywna integracja mieszkańców i mieszkanek Gminy Solno" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 23 Marzec 2010 13:30
W dniu 5 marca br. Gmina Stolno podpisała z Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Toruniu umowę o dofinansowanie projektu: ”Aktywna integracja mieszkańców i mieszkanek gminy Stolno”. Wartość dofinansowania to 49.999 zł. Projekt rozpoczyna się 15.03.2010 r. i potrwa do 15.12.2010 r.
Założeniem projektu jest integracja mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno poprzez organizację imprez typu: festyny, spotkania, wyjazd studyjny, a za główny cel postawiono sobie podniesienie poziomu świadomości społecznej na temat korzyści płynących z różnych form integracji, współpracy i tworzenia ekonomii społecznej. Projekt w szczególności skierowany jest do:
- mieszkańców ośrodków popegeerowskich,
Więcej…
 
X edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 22 Luty 2010 17:36

Rozpoczęły się zapisy do X Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, które zdobędą Puchar Tymbarku oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, w nagrodę spełnią swoje marzenia i wyjadą na legendarny stadion San Siro. Po drodze czeka na nich fantastyczna piłkarska przygoda oraz wiele niezapomnianych atrakcji.

Poprawiony: Poniedziałek, 22 Luty 2010 17:43
Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w Stoleńskim przedszkolu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 12 Luty 2010 13:28

W przedszkolu pn. "Przedszkole otwiera świat III" w Stolnie realizowanego w ramach projektu „Alternatywne formy edukacji przedszkolnej" prowadzonego przez Fundację Ziemia Gotyku - LGD w chełmży
„U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką”- tak śpiewały przedszkolaki w Stolnie swoim babciom. A i o dziadkach nie zapomniały. Najpierw były piosenki i wierszyki dla seniorów potem maluchy wręczyły im laurki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

Więcej…
 
LGD ogłosiła konkurs pisanek Wielkanocnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 04 Luty 2010 07:59
Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”
ogłasza konkurs na wykonanie Pisanki Wielkanocnej.
CELE KONKURSU
· Zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych
· Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.
ZADANIE UCZESTNIKA KONKURSU
Poprawiony: Czwartek, 04 Luty 2010 08:02
Więcej…
 
15 miesięcy na liderski rozwój PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Styczeń 2010 18:41
Zapraszamy liderki i liderów do VI edycji Programu Liderzy PAFW

Jak być skutecznym liderem społecznym? Jak zmieniać swój świat, swoje środowisko? Jak pociągnąć za sobą innych? Co wyzwoli energię ludzi? Jak rozwijać swoje liderskie talenty? Jak wykorzystać swoje dotychczasowe osiągnięcia? Skąd czerpać siłę do zmiany i satysfakcję z bycia liderem?

Jeśli zadajesz sobie takie pytania – nasz Program jest dla Ciebie!
Więcej…
 
Rozpoczęcie szkoleń z tradycji kulinarnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Grudzień 2009 09:56

W dniu 30 listopada br. rozpoczęło się szkolenie z „ Lokalnych tradycji kulinarnych dwie pierwsze grupy mieszkańców tj. Wabcz i Cepno. Szkolenie rozpoczęło się wykładem na temat produktu lokalnego. Następnie zajęcia wprowadzą uczestników w tajniki prowadzenia „Małej gastronomi, po czym kursanci przejdą do zajęć praktycznych czyli nauki przygotowywania tradycyjnych dla naszego regionu potraw. Elementem kończącym kurs będzie ABC przedsiębiorczości. Kolejne dwie grupy czyli Stolno i Robakowo rozpoczną swoje szkolenie w lutym 2010 roku. Cały kurs zakończy się w maju przyszłego roku.

Poprawiony: Poniedziałek, 21 Grudzień 2009 10:01
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 następna > ostatnia >>

Strona 61 z 69