Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj27
mod_vvisit_counterWczoraj370
mod_vvisit_counterBieżący tydzień7411
mod_vvisit_counterMiniony tydzień7650
mod_vvisit_counterBieżący missiącu21071
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc64233
mod_vvisit_counterRazem2267053
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Warsztat dla młodzieży aktywnej społecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Marzec 2019 13:32

Idziesz do szkoły. Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: „A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?”. Jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałbyś/chciałabyś robić to lepiej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.

Więcej informacji na stronie organizatroa, jakim jest Fundacja Wspomagania Wsi - www.fundacjawspomaganiawsi.pl

 
Turnusy rehabilitacujne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń KRUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Marzec 2019 14:42

W okresie wakacji 2019 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 64 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu, urodzonych w latach 2004 – 2012 (7-15 lat).

Więcej…
 
Informacja z działalności przedszkola 10-godzinnego w Robakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 20 Marzec 2019 11:49

Dnia 03 września w ramach projektu europejskiego "Zwiększenie dostępu do wychowania przedszkolnego w Gminie Stolno" swoją przygodę z przedszkolem rozpoczęło 25 dzieci w wieku od 3-5 lat. W ramach projektu prowadzone są zajęcia wspomagające rozwój dzieci, takie jak: zajęcia logopedyczne, emocjonalno - społeczne oraz korekcyjno - kompensacyjne.
Nasza placówka stwarza dzieciom warunki do poznania otaczającego świata, oraz zrozumienia zjawisk. Podczas systematycznej,  kreatywnej pracy wychowawczo - dydaktycznej wzmacniamy  mocne strony naszych dzieci. W swoich działaniach wykorzystujemy wszelkie tradycyjne oraz innowacyjne metody pracy, m.in. Metoda E.Gruszczyk - Kolczyńskiej, metoda aktywnego słuchania muzyki Batii Straus, metody aktywizujące, muzykoterapia, bajkoterapia i inne.

Poprawiony: Środa, 20 Marzec 2019 12:32
Więcej…
 
Spotkanie informacyjne w Grudziądzu pt. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Marzec 2019 08:27

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną możliwości wsparcia dla firm z Funduszy Europejskich m.in. na rozwój, szkolenia, eksport, nowe miejsca pracy.
Data i miejsce spotkania:
21 marca 2019 r., w godzinach od 10:00 do 13.30 w Grudziądzu - Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego), ul. Waryńskiego 4, sala B - 25.

Więcej…
 
Rekrutacja trwa!!! - Spotkania informacyjne oraz szkolenia dot. aktywizacji społeczno - zawodowej, animacji społecznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Marzec 2019 08:21

LGD "Vistula" przypomina o możliwości wzięcia udziału w spotkaniach informacyjnych oraz szkoleniach  z zasad przyznawania wsparcia, przygotowanie wniosków o powierzenie grantu, zasad realizacji, wdrażania i rozliczania projektów grantów w ramach konkursów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś 11 zgodnie z Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020.

Szczegóły na stronie LGD pod adresem www.lgdvistula.org

 
Badanie ankietowe w sprawie obecnych potrzeb mieszkańców względem połączeń autobusowych na liniach Chełmno-Grudziądz, Grudziądz-Chełmno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 15 Marzec 2019 14:28

W jakim celu, w jakich dniach i jak często mieszkańcy podróżują w kierunkach Chełmno-Grudziądz, Grudziądz-Chełmno? To trzy z pytań, które w dniach 15-22 marca 2019 r. Urząd Miasta Chełmna kieruje do mieszkańców w celu zebrania informacji na temat ich aktualnych potrzeb względem połączeń autobusowych na wspomnianych liniach.

Krótka ankieta od dziś (15 marca) jest dostępna m.in. na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Zainteresowanych, którzy nie mają możliwości wypełnienia elektronicznej wersji badania, urząd zaprasza do telefonicznego uzupełnienia ankiety, bądź osobistego, w tym podczas specjalnych dyżurów popołudniowych w Urzędzie Miasta Chełmna, prowadzonych przez specjalistę ds. komunikacji społecznej. Ankieta skierowana zostanie także m.in. do uczniów szkół. Uzyskane dane będą ważnym elementem mającym wpływ na ostateczny kierunek rozmów prowadzonych z przewoźnikami przez Urząd Miasta Chełmna i Starostwo Powiatowe w Chełmnie.

Więcej…
 
Lista odmian zalecanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Marzec 2019 14:16

Podczas prac Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego Stacji Doświadczalnictwa Oceny Odmian w Chrząstowie (gmina Nakło nad Notecią) przy współudziale przedstawiciela Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ustalona została Lista Odmian Zalecanych (LOZ). W załączeniu przedstawiamy powyższą listę w celu zainteresowania możliwością stosowania powyższych odmian, aby uzyskać wysoko jakościową produkcję, ograniczając również negatywny wpływ różnych czynników, w tym klimatycznych, na ich plonowanie.

Lista odmian zalecanych

 
E-dowód co warto wiedzieć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 26 Luty 2019 17:51

Czym jest e-dowód?
 E-dowód to dowód osobisty z warstwą elektroniczną. Zewnętrznie wygląda podobnie do wydawanego dotychczas dowodu osobistego. Jedyną nową informacją na pierwszej stronie dokumentu (awersie) jest numer CAN. Jest on też zapisany w kodzie kreskowym na drugiej stronie. Numer ten jest potrzebny, jeśli chcesz skorzystać z elektronicznych funkcji e-dowodu. Zabezpiecza też e-dowód przed odczytaniem danych zapisanych w warstwie elektronicznej przez osoby nieuprawnione. Tym, co sprawia, że dowody wydawane po 4 marca staną się „e-dowodami” jest warstwa elektroniczna, czyli wbudowany, niewidoczny z zewnątrz chip. E-dowód działa bezstykowo, co oznacza to, że wystarczy położyć go na czytniku. WAŻNE! Nie zmieniają się dotychczasowe funkcje dowodu osobistego – nadal potwierdza tożsamość i obywatelstwo oraz uprawnia do przekraczania granic niektórych państw, które uznają go za dokument podróży. Dodatkowo, dzięki warstwie elektronicznej, osoby zainteresowane mogą używać e-dowodu do komunikacji z administracją publiczną i innymi podmiotami.

Poprawiony: Wtorek, 26 Luty 2019 17:59
Więcej…
 
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 21 Luty 2019 14:58

W związku ze zmianą rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 września 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chełmnie informuje, że § 11 w/w rozporządzenia dopuszcza prowadzenie uboju zwierząt na potrzeby własne przez osoby, które odbędą bezpłatne szkolenie w tym zakresie zorganizowane przez powiatowego lekarza weterynarii.

Więcej…
 
Informacja dotycząca Szkoły w Wabczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 21 Luty 2019 14:38

informacja-szkola-wabcz

 
Dogoterapia i muzykoterapia w przedszkolu w Robakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Luty 2019 13:40

Dnia 7.02.2019 r., przedszkolaków w Robakowie odwiedził specjalny gość - pies Jantar wraz ze swoją opiekunką. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Piesek zaprezentował kilka sztuczek: szczekanie na komendę, podania łapy, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogiem i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami przełamuje lęk, nieśmiałość, buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Fotografie ze spotkań

Poprawiony: Czwartek, 21 Luty 2019 14:50
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 69