Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj82
mod_vvisit_counterWczoraj836
mod_vvisit_counterBieżący tydzień82
mod_vvisit_counterMiniony tydzień4709
mod_vvisit_counterBieżący missiącu17625
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc32031
mod_vvisit_counterRazem1547288
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Częściowa emerytura rolnicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 08:36
Z dniem 1 stycznia 2013 r. wprowadzono możliwość przejścia, przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na częściową emeryturę rolniczą. Z takiej możliwości mogli skorzystać mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i posiadali co najmniej 40 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu.
Dla kobiet świadczenie to byłoby dostępne od 2021 r. (po spełnieniu warunków dot. wieku 62 lat i podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu przez co najmniej 35 lat). 
W związku z obniżeniem wieku emerytalnego od dnia 1 października 2017 r.(do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn) częściowa emerytura rolnicza nie będzie przyznawana. Natomiast częściowe emerytury rolnicze przyznane przed dniem 1 października 2017 r. Kasa zamieni z urzędu – od tej daty – na emeryturę rolniczą w powszechnym wieku emerytalnym. 
Emerytura rolnicza w powszechnym wieku emerytalnym składa się z części składkowej i części uzupełniającej. Część składkowa jest wypłacana zawsze, natomiast wypłata części uzupełniającej ulega zawieszeniu, jeżeli emeryt nie zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej. Nie dotyczy to sytuacji, gdy emeryt prowadzi działalność rolniczą z małżonkiem podlegającym ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z mocy ustawy, gdyż wówczas wypłata części uzupełniającej nie zostanie zawieszona. 
Więcej…
 
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obecności niedozwolonej substancji – fipronil w jajach konsumpcyjnych pochodzących z polskich ferm PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017 08:34
W związku z działaniami podjętymi przez Inspekcję Weterynaryjną oraz Państwową Inspekcję Sanitarną w sprawie kontroli mających na celu
potwierdzenie, lub wykluczenie obecności zakazanej substancji-fipronil w jajach konsumpcyjnych oraz mięsie drobiowym, informuję.
Wyniki badań próbek urzędowych pobieranych w handlu detalicznym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wskazywały obecność fipronilu w jajach
konsumpcyjnych pozyskanych z poniżej wylistowanych ferm kur niosek towarowych (takim numerem oznakowane są jaja znajdujące się w obrocie –
stempel na skorupce):
Więcej…
 
Piknik militarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 07 Wrzesień 2017 08:52
Szanowi Mieszkańcy,
Zarząd LGD "Vistula-Terra Culemnsis serdecznie zaprasza na Piknik militarny, który odbędzie się 07 października br. od godz. 12:00 na terenie Fortu Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach, Gmina Grudziądz.
Wspólnie odkryjmy historię naszego obszaru, historię znaną i nieznaną - znaczenie militarne Fortyfikacji Twierdzy Grudziądz.
Poprawiony: Czwartek, 07 Wrzesień 2017 09:02
Więcej…
 
Umowa z Marszałkiem na kolejną inwestycję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017 18:51

W dniu 31 sierpnia b.r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego Zastępca Wójta Gminy Stolno Pani Anna Bochen i Skarbnik Gminy Stolno Pani Beata Bigos podpisały umowę na dofinansowanie projektu pn. „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej w Wabczu” złożonego w ramach konkursu dla działania 3.3. Efektywność energetyczna w sektorze publicznym i mieszkaniowym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014-2020. Ogólna wartość zadania to 836.400 zł natomiast kwota dofinansowania wynosi 567.090,58 zł. Realizacja zadania rozpocznie się w marcu 2018 roku.

Poprawiony: Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017 19:12
Więcej…
 
Gminny system powiadomień SMS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 02 Wrzesień 2017 11:12
Uwaga mieszkańcy Gminy Stolno!!! 
Od dnia 01.09.2017 roku Urząd Gminy Stolno uruchomia bezpłatny system powiadomień SMS. Dzięki systemowi wszyscy zainteresowani mieszkańcy będą otrzymywać krótkie powiadomienia SMS o ważnych ostrzeżeniach i wydarzeniach Gminy Stolno.
 Wysyłane będą informacje o istotnym znaczeniu dla mieszkańców naszej Gminy m.in.:
- informacje społeczne np. o najważniejszych imprezach organizowanych na terenie gminy, o terminach zebrań wiejskich, bezpłatnych badaniach wykonywanych na terenie gminy, 
- informacje komunalne np. o brakach w dostawach wody lub prądu, zbliżających się terminach wywozu odpadów komunalnych, informacjach o zbliżających się terminach płatności podatków lokalnych;
Poprawiony: Sobota, 02 Wrzesień 2017 11:21
Więcej…
 
Dożynki Gminne 2017 - podsumowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Sierpień 2017 10:19
W sobotę 26 sierpnia b.r. w miejscowości Stolno odbyły się Dożynki Gminy Stolno. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kaplicy w Stolnie. Mszę poprowadził Proboszcz Parafii Wabcz ks. Piotr Podlewski. Po Mszy Świętej korowód dożynkowy prowadzony przez sztandar Gminy Stolno oraz wieniec dożynkowy przygotowany przez mieszkanki Gminy Stolno przeszedł na plac przy świetlicy wiejskiej,gdzie udali się na sale sportową na część oficjalną.  Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od przekazania poświęconego podczas Mszy Świętej chleba gospodarzowi dożynek Zastępcy Wójta Gminy Stolno Pani Annie Bochen i Przewodniczącej Rady Gminy Stolno Pani Halinie Kołodziejek przez starostów dożynek, którymi byli Pani Anna Wiśniewska i Pan Marek Biesiada z miejscowości Stolno. Uroczystość Gminnych Dożynek swoją obecnością uświetniło wielu gości, a wśród nich byli m.in. Wicestarosta Powiatu Chełmińskiego Pan Wojciech Bińczyk oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie starszy brygadier Karol Utrata.
Poprawiony: Środa, 30 Sierpień 2017 10:23
Więcej…
 
Brak prądu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 29 Sierpień 2017 15:16

04.09.2017r. w godz. 0900-1600 Robakowo 5,6, Paparzyn 5,7
08.09.2017r. w godz. 0830-1230 Storlus 1,3, Jeleniec 1-6, Małe Czyste 1,2,6,7,8,9,11 EW, 12

 
Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich w sierpniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 14:11

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

Poprawiony: Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 14:13
Więcej…
 
Apel o pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 14:09

apel_o_pomoc2

 
Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne w Unisławiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 14:01
Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowo-Gminno-Parafialne, które w tym roku mieszkańcy Powiatu Chełmińskiego obchodzić będą w sobotę 2 września w Unisławiu.
Uroczystość rozpocznie o godzinie 14.00 uroczysta msza dziękczynna w unisławskim kościele. Po niej korowód dożynkowy wraz z orkiestrą przemaszeruje do parku w Unisławiu, tam o godz. 15.00 rozpoczną się obrzędy dożynkowe, rozstrzygnięte zostaną konkursy dożynkowe. Będzie widowiskowy turniej sołecki, zagra orkiestra i lokalne zespoły. Wśród dodatkowych atrakcji nie zabraknie zakątka animacji GOK-u, kiermaszu książki, oraz wystawy zwierząt hodowlanych. O godz. 16.00 na scenie zaprezentuje się zespół ludowy „Kundzia”.
Więcej…
 
Apel o pomoc PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 13:58
Szanowni Państwo,
Noc z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zapisała się czarnymi literami w historii powiatu chojnickiego, a także kilku innych powiatów województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. W ciągu pół godziny kataklizm zmiótł z terenu powiatu chojnickiego blisko 16 tys. ha lasów, pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w tysiącach gospodarstw domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości, do dziś nie można do wielu miejsc dojechać… Nawałnica pociągnęła za sobą poważne straty gospodarcze, a co najgorsze - także ofiary śmiertelne i wielu rannych…
Poprawiony: Poniedziałek, 21 Sierpień 2017 14:00
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 60