Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1719
mod_vvisit_counterWczoraj1668
mod_vvisit_counterBieżący tydzień7561
mod_vvisit_counterMiniony tydzień7803
mod_vvisit_counterBieżący missiącu23572
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc44366
mod_vvisit_counterRazem1484862
Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
III edycja "Przedszkole otwiera świat III" - rozpoczęta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 11 Wrzesień 2009 07:24
Od 1 września br. Fundacja Ziemia Gotyku –Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Chełmży rozpoczęła III edycję projektu edukacyjnego pn. „Przedszkole Otwiera Świat III”. Ośrodki przedszkolne w Gminie Stolno zlokalizowane są w dwóch  miejscowościach: Stolno, Wabcz. Grupą przedszkolaków z Wabcza zajmuje się Pani Stefania Orlikowska, a przedszkolami ze Stolna Pani Barbara Otlewska. Uczestnikami przedszkoli są dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Alternatywna forma edukacji w postaci w/w ośrodków przedszkolnych zapewnia dzieciom bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego pod okiem specjalistów (nauczycieli, psychologów, logopedów). Projekt potrwa do końca lipca 2011 roku.
Więcej…
 
Dożynki Powiatowo - Gminne w Stolnie już za nami... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 08 Wrzesień 2009 08:15
W dniu 5 września w Stolnie odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Rozpoczęła się o godz.14.00 mszą świętą dożynkową, gdzie nastąpiło złożenie wieńców i chleba przy ołtarzu. Następnie po mszy ustawił się korowód dożynkowy, który poprowadziła Orkiestra Dęta z Chełmna, za nią szły delegacje: Sztandar Gminy Stolno, Sztandar OSP –Małe Czyste, Sztandar OSP-Robakowo, Starostowie  Dożynek z chlebem: Maria Sokół ze Stolna oraz Krzysztof Niedzielski z Obór, dalej podążały delegacje z wieńcami dożynkowymi z wszystkich gmin powiatu chełmińskiego oraz gospodarze dożynek i zaproszeni goście. Gdy korowód dotarł na miejsce nastąpiło uroczyste powitanie uwieńczone uroczystym wystrzałem armatnim oddanym przez Chełmińskie Towarzystwo Strzeleckie ”Bractwo Kurkowe”.
Poprawiony: Wtorek, 08 Wrzesień 2009 12:26
Więcej…
 
Wieniec ze Stolna na dożynkach wojewódzkich w Czernikowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 02 Wrzesień 2009 09:08

W dniu 30 sierpnia b.r. w Czernikowie odbyły się dożynki wojewódzkie. Nie zabrakło na nich wieńca dożynkowego z Gminy Stolno - wieniec ten został wykonany przez Panią Adelę Bator. Poniżej zdjęcia wieńca podczas przemarszu.

 

Poprawiony: Środa, 02 Wrzesień 2009 10:45
Więcej…
 
Dożynki Powiatowo - Gminne w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 01 Wrzesień 2009 15:12

Poniżej przedstawiamy porządek tegorocznych dożynek Powiatowo - Gminnych, które odbędą się w dniu 05 września w Stolnie

  • godz.14.00 – msza św. w Kaplicy w Stolnie
  • godz.14.50 – formowanie korowodu dożynkowego i przemarsz na boisko szkolne przy Zespole Szkół Nr 1 w Stolnie
  • godz.15.00 – rozpoczęcie obrzędów dożynkowych:
powitanie gości
przemówienia
wręczenie odznak honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa”
wręczenie nagród laureatom  konkursu „Piękna Zagroda” oraz na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”
Poprawiony: Środa, 02 Wrzesień 2009 09:22
Więcej…
 
Trwa kurs florystyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 11 Sierpień 2009 13:22

„Kwitnący interes – Kurs florystyczny” bo pod taką nazwą realizowany jest kurs florystyczny realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Vistula -Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Więcej na stronie LGD pod adresem: www.lgdvistula.org

 
"Weź sprawy w swoje ręce..." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 07 Sierpień 2009 09:41
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza wszystkie osoby z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu do wzięcia udziału w projekcie realizowanym pod hasłem „Weź sprawy w swoje ręce…”.
Każdy jego beneficjent będzie mógł skorzystać ze wsparcia psychologów, rehabilitantów, okulistów, protetyków słuchu, doradców zawodowych i prawnych oraz specjalistów do spraw sprzętu. Udział w projekcie jest bezpłatny, a spotkania odbywają się w okolicy miejsca zamieszkania osoby głuchoniewidomej. Część osób zostanie nieodpłatnie zaopatrzona w sprzęt rehabilitacyjny, wszyscy wezmą zaś udział w konkursie z cennymi nagrodami rzeczowymi.
Więcej…
 
Rajd rowerowy po Gminie Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Lipiec 2009 13:03

W sobotę 11 lipca br. odbył  się rajd rowerowy-Szlakiem gotyckich świątyń, zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno, na który otrzymano dotację z Zarządu Powiatu Chełmińskiego. Pomoc organizacyjną zapewnił  Urząd Gminy Stolno.
Rajd miał na celu rozpowszechnianie wśród społeczności lokalnej wiedzy na temat historii swej Gminy a także rozwój krajoznawstwa.
Zbiórka odbyła się przy Urzędzie Gminy Stolno o godz.9.00, zaś START nastapił o godz. 9.30 . Tam przywitał nas sołtys Sołectwa Obory pan Ireneusz Ociński oraz radny Pan Sławomir Gross. Na trasie do kościoła Św. Marcina w Sarnowie mijaliśmy pomnik Św. Boboli,  oraz kapliczkę Św. Floriana.

Poprawiony: Środa, 22 Lipiec 2009 13:09
Więcej…
 
Festynowo i kolorowo w Trzebiełuchu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 20 Lipiec 2009 12:14
Pod takim hasłem mieszkańcy sołectwa Trzebiełuch zorganizowali festyn rodzinny, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w miejscowości Trzebiełuch.
Imprezę zorganizowali mieszkańcy sołectwa Trzebiełuch razem ze swym gospodarzem wsi sołtysem Panem Józefem Łepek.  
Podczas w/w imprez odbyły się różne konkursy nie tylko dla dzieci i młodzieży ale i także dla dorosłych takie jak: rzucanie piłki do celu, skakanie w worku, przeciąganie liny, malowanie portretu sołtysa itp. Dla wszystkich uczestników zostały zakupione nagrody i upominki w postaci słodyczy i nagród rzeczowych, które sfinansował Urząd Gminy Stolno. Nie zabrakło także pieczonych kiełbasek i ziemniaków z pysznym sosem śmietanko-koperkowym
Więcej…
 
Gmina Stolno ma swoją lokalną obwodnicę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 Lipiec 2009 13:46

W dniu 03.07. b.r. w Gminie Stolno odbyło się uroczyste oddanie do użytku kolejnego, przebudowanego,  prawie 2 km odcinka drogi. Droga łączy miejscowości Stolno - Małe Czyste. Mieszkańcy w końcu doczekali się asfaltowej nawierzchni. Remont drogi współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Kuj-Pom. Całkowity koszt remontu to niespełna 1 mln zł (łącznie z kosztami przygotowawczymi).

 

Poprawiony: Poniedziałek, 06 Lipiec 2009 14:05
Więcej…
 
LGD z milionami dla wsi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 02 Lipiec 2009 12:25
30 czerwca Zarząd Województwa Kujawsko Pomorskiego przyjął uchwałę, w ramach której dokonał wyboru Lokalnych Grup Działania do realizacji Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2009 - 2015. Każda organizacja otrzyma na ten cele stosowne środki. LGD Vistula ponad 3 mln zł.
Lokalna Strategia Rozwoju przyjęta przez członków stowarzyszenia określa całokształt działań jakie powinny zostać podjęte aby w gminach Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno żyło się dostatniej, ciekawiej. Na ten cel LGD będzie udzielać wsparcia finansowego w postaci dotacji.
Więcej…
 
Nabór na kurs florysyczny rozpoczęty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 07:35
Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmenisis – Rozwój przez Tradycję” ogłasza nabór uczestników na kurs pod nazwą „ Kwitnący interes – kurs florystyczny”. Kurs  realizowany jest  w ramach  priorytetu  IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Uczestnicy kursu będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje z zakresu florystyki, bukieciarstwa.
Szkolenie przewiduje etapy szkolenia według następujących modułów:
Poprawiony: Poniedziałek, 29 Czerwiec 2009 11:13
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 następna > ostatnia >>

Strona 53 z 59