Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj324
mod_vvisit_counterWczoraj2007
mod_vvisit_counterBieżący tydzień10615
mod_vvisit_counterMiniony tydzień12762
mod_vvisit_counterBieżący missiącu33063
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc56877
mod_vvisit_counterRazem1898931
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Piknik militarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Maj 2019 06:33

Zarząd LGD "Vistula - Terra Culmensis" serdecznie zaprasza na III PIKNIK MILITARNY, który odbędzie się: 08 CZERWCA br. od godz. 16.00 na terenie Fortu Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach - Gmina Grudziądz. Piknik stanowi idealną okazję do spotkania z Lokalną Grupą Działania, do zapoznania się z zakresem działań realizowanych przez LGD, szczególnie w zakresie wdrażania założeń zaplanowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD "Vistula – Terra Culmensis" na lata 2016 - 2023.

Beznazwy-1

 
Sprawozdanie z działalności przedszkola (Stolno) za marzec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 16 Maj 2019 07:22

20 marca zaproszeni zostali rodzic wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte przedszkola. Zaprezentowany został bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce, a także zwiedzanie przedszkola. Wszyscy goście byli zadowoleni z występów.
21 marca wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola 5-godzinnego i zerówki przywitano wiosnę. Każde dziecko miało kolorowe ubranie, na którym znalazł się kwiat – symbol wiosny. Tego dnia odbył się przemarsz w okolicach przedszkola. Dzieci niosły marzannę oraz grały na instrumentach.
W marcu dzieci poznawały charakterystyczne oznaki zbliżającej się wiosny. Śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki zapowiadające przyjście nowej pory roku. Przeliczali w dostępnym dla siebie zakresie, malowali wiosenne pejzaże, kwiaty i ptaszki. Rozwijali sprawność manualną wykonując kreatywne prace plastyczne. Spacerowali w okolicy przedszkola szukając znaków Pani Wiosny, dostrzegali zmiany w przyrodzie związane z nadejściem wiosny. Dziewczynki i chłopcy poznały nazwy ptaków powracających do nas wiosną oraz pierwszych wiosennych kwiatków. Dzieci nauczyły się dostrzegać zmienność marcowej pogody zgodnie z hasłem „W marcu jak w garncu”.


FOTOGRAFIE

Poprawiony: Czwartek, 16 Maj 2019 07:41
 
Wizyta studyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 16 Maj 2019 06:44

Lokalna Grupa Działania "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycją" w terminie 13 - 14 czerwca 2019 r. organizuje wizytę studyjną, której celem jest wymiana doświadczeń, budowanie potencjału, sieciowanie, nabywanie dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Zapoznaj się z regulaminem, sprawdź czy kwalifikujesz się do wzięcia udziału.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www LGD "Vistula - Terra Culmensis" pod linkiem 

 
Nabór wniosków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 14 Maj 2019 13:47

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie  na działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym, takich jak: aktywizacja społeczno-zawodowa (w tym szkolenia i podnoszące kompetencje i/lub dające nowe umiejętności zawodowe i społeczne oraz na działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.: lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej, inne rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej - czytaj więcej


 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:38

LGD "Vistula-Terra Culmensis” wraz z Partnerami: LGD "Zakole Dolnej Wisły",Local Action Group "Gorski Kotar" (Chorwacja), "Gaujas Partneriba", "Jurkante" (Łotwa) rozpoczyna wdrażanie projektu „Inteligentne specjalizacje w promocji dziedzictwa lokalnego”. Projekt zakłada opracowanie Kodeksu Dobrych Praktyk w zakresie innowacyjnych metod promocji lokalnego dziedzictwa - dowiedz się więcej

 
Rozkład jazdy autobusów na linii Chełmno - Grudziądz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:11

rozklad-jazdy_M

Poprawiony: Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:40
 
Zapraszamy na konkurs dzieci i młodzież do wygrania rowery i hulajnoga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 17:06

Na zabawę pod hasłem „Razem można więcej” - promującą 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, zapraszamy wraz ze Starostą Powiatu Chełmińskiego Zdzisławem Gamańskim.

Żeby stać się posiadaczem jednego z dwóch rowerów lub hulajnogi wiele nie trzeba. Wystarczy mieć pomysł, mieszkać na terenie powiatu chełmińskiego i wziąć udział w konkursie.

Zasady są proste:

Więcej…
 
Konkurs fotografizny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:15

Konkurs fotograficzny pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”

Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”. Więcej informacji 

 
Objazdowa zbiórka odpadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:11

Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego informuje iż objazdowa zbiórka odpadów w gm. Stolno, przebiegać będzie w formie od posesji do posesji (na wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne do dnia 30.04.2019r.) w dniach:

13.05 – 15.05.2019 r. Cepno, Grubno, Kobyły, Małe Czyste, Rybieniec, Stolno, Wichorze, Zakrzewo, Wielkie Czyste 

16.05 – 17.05.2019 r Gorzuchowo, Klęczkowo, Łyniec, Obory, Paparzyn, Pilewice, Robakowo, Sarnowo, Trzebiełuch, Wabcz Kolonia, Wabcz

Poprawiony: Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:13
Więcej…
 
Ogłoszenie o sprzedaży nieruchoości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 05 Kwiecień 2019 10:29

Wójt Gminy Stolno ogłasza II ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchojości stanowiącej własność Gminy Stolno:
- działka  240/18 obręb Stolno. więcej informacji

- lokal nr 4 w Paparzynie nr 17 więcej informacji

Poprawiony: Wtorek, 09 Kwiecień 2019 09:55
 
Warsztat dla młodzieży aktywnej społecznie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Marzec 2019 13:32

Idziesz do szkoły. Mijasz pusty budynek. Kiedyś była w nim świetlica. Pojawia się myśl: „A gdyby tak założyć w nim klub miłośników planszówek?”. Jeśli wpadasz na takie pomysły, ale nie wiesz, jak je zrealizować albo chciałbyś/chciałabyś robić to lepiej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie PoleDziałania.

Więcej informacji na stronie organizatroa, jakim jest Fundacja Wspomagania Wsi - www.fundacjawspomaganiawsi.pl

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65