Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1972
mod_vvisit_counterWczoraj1828
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3800
mod_vvisit_counterMiniony tydzień10851
mod_vvisit_counterBieżący missiącu44119
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc67782
mod_vvisit_counterRazem2026413
Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Apel Prezesa KRUS do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Lipiec 2019 09:41

Rozpoczęły się żniwa - okres wieńczący trud, który rolnicy codziennie wkładają w uprawianie i pielęgnowanie ziemi. To czas wytężonej pracy i ogromnego wysiłku mieszkańców wsi. Towarzyszy temu zmęczenie i pośpiech, a pracaw gospodarstwach rolnych wykonywana jest często w zmiennych warunkach atmosferycznych, w czasie upału, burz i ulewnych deszczy. Na polach od rana do późnego wieczoru pracują maszyny rolnicze o bardzo skomplikowanej konstrukcji, używane tylko w tym okresie. Niestety, w czasie żniw często dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, które mają konkretne przyczyny. W obliczu możliwych zagrożeń apeluję do Państwa o przestrzeganie zasad ochrony zdrowia i życiawgospodarstwach rolnych.

Więcej…
 
Konkurs konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Lipiec 2019 09:38

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

Więcej…
 
Konkurs konkursie „Moja SMART wieś” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Lipiec 2019 09:33

Fundacja Wspomagania Wsi zapraszamy do udziału w konkursie „Moja SMART wieś”.
Poszukiwane są pomysły i inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi - rozwiązania, w których wykorzystano nowoczesne technologie, między innymi w zakresie edukacji, usług społecznych, zdrowia, transportu, energii, handlu, czy też gospodarki odpadami. Jednak zakres tematyczny nie jest ograniczony wyłącznie do wskazanych dziedzin. Zgłoszenia do konkursu oraz prace konkursowe należy składać do 15 września 2019 roku.

Więcej…
 
II WYDARZENIE PROMUJĄCE LSR i LGD, 20.07.2019 r. Radzyń Chełmiński. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Lipiec 2019 09:28

Zarząd LGD "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję" wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński  - Panem Krzysztofem Chodubskim serdecznie zapraszają na plenerową imprezę, która odbędzie się 20 LIPCA br. od godz. 17.00 na terenie ruin zamku krzyżackiego w Radzyniu Chełmińskim. Piknik ten jest okazją do spotkania z Lokalną Grupą Działania, do zapoznania się z zakresem działań realizowanych przez LGD, szczególnie w zakresie wdrażania założeń zaplanowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD "Vistula" na lata 2016-2023.

Więcej…
 
Dlaczego nie warto przechodzić na emeryturę w czerwcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 19 Czerwiec 2019 06:37

Przejście na emeryturę nie jest obowiązkiem, lecz naszym przywilejem. To my sami decydujemy, kiedy z tego prawa skorzystać. Nie musimy decydować się na emeryturę od razu po ukończeniu wieku emerytalnego, który wynosi dla kobiet 60 lat, a dla mężczyzn -65 lat.

Nie jest tajemnicą, że im dłużej pracujemy tym nasze świadczenie jest wyższe. Na emeryturę możemy przejść w każdym miesiącu, ale zdecydowanie najmniej korzystnym na składanie wniosków o emeryturę jest czerwiec. Wynika to ze schematu waloryzacji, zgodnie, z którym w czerwcu, podstawa obliczania emerytury według nowych zasad, podlega jedynie waloryzacji rocznej.

Więcej…
 
Uwaga rolnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 19 Czerwiec 2019 06:28

rząd Gminy Stolno informuje, że dnia 28 lipca 2019 r. odbędą się wybory do Izby Rolniczej
Wojewódzka Komisja Wyborcza ustanowiła Gminę Stolno jako Okręg Wyborczy nr 34 oraz powołała Okręgową Komisję Wyborczą do przeprowadzenia wyborów w Gminie Stolno w składzie:
1. Jolanta Śliwińska - Przewodnicząca Komisji;
2. Agnieszka Biesiada - V-ce Przewodnicząca;
3. Ewelina Roczniak - Sekretarz Komisji;
4. Beata Ostałowska - Członek Komisji;
5. Adam Rakowski - Członek Komisji.

Poprawiony: Środa, 19 Czerwiec 2019 06:35
Więcej…
 
ZUS szkoli z e-akt i na temat zwolnień lekarskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Czerwiec 2019 14:12

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza przedstawicieli biur rachunkowych, księgowych oraz przedsiębiorców na szkolenia poświęcone zagadnieniom skróconego okresu przechowywania akt pracowniczych, rozkładania należności na raty oraz kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. Również w czerwcu odbędą się szkolenia z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych. Szkolenia odbędą się w Toruniu, we Włocławku, Brodnicy, Lipnie i Grudziądzu.

Poprawiony: Środa, 05 Czerwiec 2019 06:54
Więcej…
 
Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 czerwca 2019 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Czerwiec 2019 14:11

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2019 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 czerwca 2019 r. kwoty przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:

  • 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, tj. 3 465 zł 70 gr
  • 130% tego wynagrodzenia, tj. 6 436 zł 30 gr
Więcej…
 
Okólnik dot. konkursu "Piękna zagroda" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Czerwiec 2019 14:03

Wójt Gminy Stolno zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w XIX edycji konkursu pn.: „Piękna zagroda”. Założeniem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszej gminy  do zadbania o estetykę, poprawę warunków bytowych oraz ekologię gospodarstw.
W konkursie mogą brać udział właściciele zagród wiejskich i działek siedliskowych.
Warunkiem udziału w konkursie jest przedłożenie karty zgłoszeniowej dostępnej w Urzędzie Gminy pok. 13 do dnia 26 czerwca 2019 r.
 Do 26 lipca 2019 r. przedstawiciele Gminnej Komisji Konkursowej dokonają przeglądu zgłoszonych zagród i działek siedliskowych oraz wytypowani zostaną laureaci w obu kategoriach. Laureaci pierwszych miejsc zostaną poddani ocenie na szczeblu powiatowym.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi na uroczystościach dożynkowych.

Więcej…
 
Piknik militarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Maj 2019 06:33

Zarząd LGD "Vistula - Terra Culmensis" serdecznie zaprasza na III PIKNIK MILITARNY, który odbędzie się: 08 CZERWCA br. od godz. 16.00 na terenie Fortu Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach - Gmina Grudziądz. Piknik stanowi idealną okazję do spotkania z Lokalną Grupą Działania, do zapoznania się z zakresem działań realizowanych przez LGD, szczególnie w zakresie wdrażania założeń zaplanowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD "Vistula – Terra Culmensis" na lata 2016 - 2023.

Beznazwy-1

 
Sprawozdanie z działalności przedszkola (Stolno) za marzec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 16 Maj 2019 07:22

20 marca zaproszeni zostali rodzic wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte przedszkola. Zaprezentowany został bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce, a także zwiedzanie przedszkola. Wszyscy goście byli zadowoleni z występów.
21 marca wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola 5-godzinnego i zerówki przywitano wiosnę. Każde dziecko miało kolorowe ubranie, na którym znalazł się kwiat – symbol wiosny. Tego dnia odbył się przemarsz w okolicach przedszkola. Dzieci niosły marzannę oraz grały na instrumentach.
W marcu dzieci poznawały charakterystyczne oznaki zbliżającej się wiosny. Śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki zapowiadające przyjście nowej pory roku. Przeliczali w dostępnym dla siebie zakresie, malowali wiosenne pejzaże, kwiaty i ptaszki. Rozwijali sprawność manualną wykonując kreatywne prace plastyczne. Spacerowali w okolicy przedszkola szukając znaków Pani Wiosny, dostrzegali zmiany w przyrodzie związane z nadejściem wiosny. Dziewczynki i chłopcy poznały nazwy ptaków powracających do nas wiosną oraz pierwszych wiosennych kwiatków. Dzieci nauczyły się dostrzegać zmienność marcowej pogody zgodnie z hasłem „W marcu jak w garncu”.


FOTOGRAFIE

Poprawiony: Czwartek, 16 Maj 2019 07:41
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 65