Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj678
mod_vvisit_counterWczoraj1546
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2224
mod_vvisit_counterMiniony tydzień11943
mod_vvisit_counterBieżący missiącu36615
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc56877
mod_vvisit_counterRazem1902483
Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Karta Dużej Rodziny

Fina Wojewódzkiego Konkursu Profilaktycznego I edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Marzec 2009 14:57

W sobotę 27 list. 2004r, w Zespole Szkół nr2 w Robakowie odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Profilaktycznego „Młodzież wolna od nałogów”- I Edycja. Inicjatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno, które otrzymało na ten cel dotację z Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego.

   Projekt składał się z trzech etapów:

       * Pierwszy dotyczył namalowania plakatu pod hasłem ”Młodzież wolna od nałogów”

       * W drugim etapie szkoły gimnazjalne miały za zadanie napisać Profilaktyczny Informator Gimnazjalisty.

       * Trzecim etapem finałowym były rozgrywki wiedzowo-twórcze.

 

     Do konkursu przystąpiło 50 szkół gimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Do finału zakwalifikowało się 10 szkół gimnazjalnych. Rozgrywki rozpoczęły się o godz. 1000. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu uczestników, drużyny trzyosobowe rozpoczęły od prezentacji swoich szkół.

      Gdy drużyny przedstawiły się, nadszedł czas na pierwszą konkurencję, polegającą na prawidłowym rozwiązaniu krzyżówki profilaktycznej i odgadnięciu hasła.

        W drugim zadaniu, drużyny losowały wcześniej przygotowane hasła, które musiały przedstawić za pomocą pantomimy. 

         W trzeciej konkurencji, członkowie Komisji Konkursowej zadawali pytania dotyczące uzależnień. Gimnazjaliści mieli do wyboru pytania w zależności od stopnia trudności, zestawy od 1 do 3 punktów.

     Ostatnim zadaniem było ułożenie rymowanki, jako motta przewodniego dla młodzieży , o tematyce profilaktycznej. Nad przebiegiem konkursu czuwała specjalnie powołana Komisja Konkursowa w Składzie: Iwona Langowska, Ilona Krzywdzinska, Ryszard Kraska, Włodzimierz Łukowski i Jan Went.

       Po długich naradach Komisja ogłosiła wyniki:

   I    miejsce zajęła drużyna z Kowalewa Pomorskiego,

   II   miejsce drużyna z Michala

  III miejsce drużyna z Papowa Biskupiego.

      Trzy pierwsze miejsca otrzymały dla szkół bardzo cenne nagrody w postaci sprzętu RTV. Pozostałych 7 drużyn otrzymało również nagrody dla szkół . Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody indywidualne za udział w rozgrywkach finałowych. Na koniec przyszedł czas na integrację wśród młodzieży.

      Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno, po raz  pierwszy  organizowała  konkurs  na skalę wojewódzką . Dotychczas realizacja naszych projektów obejmowała obszar powiatu chełmińskiego. To co udało nam się osiągnąć, to niewątpliwie duże zaangażowanie członków Stowarzyszenia Inicjatywa Stolno . Warto wspomnieć, że od samego początku wspiera naszą organizację Urząd Gminy Stolno.