Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj311
mod_vvisit_counterWczoraj2007
mod_vvisit_counterBieżący tydzień10602
mod_vvisit_counterMiniony tydzień12762
mod_vvisit_counterBieżący missiącu33050
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc56877
mod_vvisit_counterRazem1898918
Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Karta Dużej Rodziny

Profil zaufany PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Listopad 2015 08:42
Załatwianie urzędowych spraw bez wychodzenia z domu i posiadania drogiego podpisu elektronicznego? To już możliwe. Wystarczy założyć konto na platformie e-PUAP, złożyć wniosek o utworzenie profilu zaufanego. Potwierdzenia Profilu Zaufanego  można wykonać w nowo otwartym Punkcie Potwierdzania Profili Zaufanych e-PUAP, który działa w Urzędzie Gminy Stolno - pokój nr 8. Posiadacz potwierdzonego profilu zaufanego może od tej pory załatwiać sprawy urzędowe z dowolnego miejsca na świecie! Profil zaufany to bezpłatna alternatywa dla podpisu elektronicznego. Dzięki profilowi można załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną. Działa on podobnie jak odręczny podpis – identyfikuje osobę, która ten profil wykorzystuje.
 
Aby stać się posiadaczem własnego podpisu elektronicznego w postaci profilu zaufanego należy wykonać trzy proste kroki:
  1. Na początek należy wejść na stronę www.epuap.gov.pl i zarejestrować się/założyć własne konto. Proces rejestracji jest bardzo prosty i szybki - należy podać kilka danych. 
  2. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku na swoim koncie epuap o wydanie Profilu Zaufanego. 
  3. Kiedy wniosek zostanie złożony udajemy się z dowodem osobistym lub paszportem do Urzędu Gminy Stolno - pokój nr 8 w celu potwierdzenia Profilu (od złożenia wniosku do udania się do punktu potwierdzeń nie może upłynąć więcej niż 14 dni).  W ciągu kilku minut pracownik dokona potwierdzenia naszej tożsamości i w tym momencie staniemy się posiadaczami własnego podpisu elektronicznego. Profil zaufany jest ważny 3 lata. 
Od tego momentu z Urzędem Gminy możemy kontaktować się drogą elektroniczną. Dzięki temu możemy załatwiać też wiele spraw np. w starostwie powiatowym, urzędzie wojewódzkim, ZUS-ie i wielu innych instytucjach.
Zachęcam mieszkańców do składania wniosków o uzyskanie profilu zaufanego.
Poprawiony: Piątek, 13 Listopad 2015 08:45