Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj707
mod_vvisit_counterWczoraj2608
mod_vvisit_counterBieżący tydzień10713
mod_vvisit_counterMiniony tydzień15648
mod_vvisit_counterBieżący missiącu58615
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc48644
mod_vvisit_counterRazem1973127
Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Karta Dużej Rodziny

Konferencja podsumowująca projekt PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 Grudzień 2011 13:11
W dniu 15 grudnia w miejscowości Świerkocin (gmina Grudziądz) odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego”. Realizacja projektu  powoli dobiega końca. Projekt realizowany jest w partnerstwie pięciu jednostek samorządu terytorialnego: Gminę Stolno (Lider Projektu), Gminę Chełmno, Gminę Lisewo, Gminę Grudziądz i Powiat Chełmiński. Wartość projektu to blisko 940 tys. zł. Podstawowym założeniem projektu było wsparcie potencjału instytucjonalno-kadrowego przez wdrażanie usprawnień i podniesienie jakości w zakresie świadczonych usług publicznych. Szczególną uwagę zwrócono na podnoszenie kwalifikacji przez pracowników.
 W ramach projektu pracownicy JST skorzystali z wielu szkoleń (656 godzin szkoleniowych) tj.: „Wywieranie wpływu na innych”, „Sztuka autoprezentacji”, „Public Relations”, „Zarządzanie zespołem”, „Zarządzanie czasem”, „Księgowość w projektach UE”, „Jak skutecznie pozyskiwać dotacje z UE”, „Praca z trudnym klientem”, ”Zamówienia publiczne”, „Kodeks postępowania administracyjnego”, „Kontrola zarządcza”, „Instrukcja kancelaryjna” „Profilaktyka wypalenia zawodowego”, „Język angielski dla średniozaawansowanych”, „Exel w zarządzaniu”, „Word – edytor tekstów”. Dziewięciu pracowników skorzystało także ze studiów podyplomowych na kierunkach zgodnych z zajmowanym stanowiskiem. Łącznie w szkoleniach wzięło udział 131 pracowników z wszystkich 5 JST.
Duży nacisk został położony na rozwój lokalny w tym celu wydany został Biuletyn o funkcjonujących NGO (Non-governmental organization) w Powiecie Chełmińskim i Gminie Grudziądz. Folder w wersji elektronicznej dostępny jest na stronach internetowych jednostek samorządowych z Powiatu Chełmińskiego i na stronie Gminy Grudziądz. Na stronach Urzędów zamieszczone zostały również „Mapy aktywności” przedstawiające kompleksowe informacje o działalności NGO ze wskazaniem adresu na mapie Powiatu Chełmińskiego i Gminy Grudziądz. Informacje będą aktualizowane na podstawie procedur przyjętych w poszczególnych JST.
Przez cały okres projektu odbywała się również wymiana dobrych praktyk pomiędzy partnerami projektu, w tym celu została stworzona lista mailingowa, dzięki której przesłano ponad 60 ciekawych i merytorycznych informacji. Ponadto pracownicy poszczególnych jednostek samorządowych raz na kwartał spotykali się, aby poruszać nurtujące ich problemy. Tematyka jaką dotknięto podczas tych spotkań to: zamówienia publiczne, gospodarka wodno-ściekowa, współpraca z organizacjami pozarządowymi, organizacja imprez masowych, promocja jst i wiele innych. 
W ramach projektu zrealizowano także działania bezpośrednio wpływające na jakość pracy m.in. usprawniono procedury aktualizowania danych w BIP oraz opracowane zostały elektroniczne wzory dokumentów, z których będą mogli korzystać mieszkańcy partnerskich gmin, wprowadzono system monitorowania i ewaluacji strategii rozwoju w poszczególnych JST, wprowadzono procedury związaną z polityką bezpieczeństwa tzn. ochroną danych osobowych, wprowadzono usprawnienia wspomagające obieg dokumentów w poszczególnych JST. Projekt kończy się 31 grudnia 2011 r. jednak nawiązana współpraca dzięki projektowi będzie owocowała jeszcze przez wiele lat.
 
 
 
 
e