Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj296
mod_vvisit_counterWczoraj2344
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2640
mod_vvisit_counterMiniony tydzień16030
mod_vvisit_counterBieżący missiącu35651
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc68137
mod_vvisit_counterRazem2151590
Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Szansa na dofinansowanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 05 Czerwiec 2018 15:11
LGD "Vistula-Terra Culmensis" ogłosiła dwa konkursy na rozwój przedsiębiorczości - zakładanie nowych firm oraz rozwój firm już istniejących.
Zapoznaj się z dokumentacją konkursową i sprawdź czy są to środki dla Ciebie.
Informujemy, iż LGD "Vistula" zaplanowała w tym zakresie organizację spotkań informacyjnych (szczegóły dotyczące zasad rekrutacji, w tym terminy i miejsca organizacji tych spotkań zostaną niebawem opublikowane na stronie www.lgdvistula.org w aktualnościach. Poniżej linki do ogłoszonych konkursów:
nowe firmy
rozwój istniejących 
 
16.06.2018 r. zapraszamy na II Piknik Militarny z LGD Vistula, Wielkie Lniska (gm. Grudziądz) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 25 Maj 2018 13:04
Zarząd LGD "Vistula - Terra Culmensis" wraz z Wójtem Gminy Grudziądz - Panem Andrzejem Rodziewiczem serdecznie zapraszają na II PIKNIK MILITARNY, który odbędzie się
16 CZERWCA br. od godz. 16.00 na terenie Fortu Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach - Gmina Grudziądz.
Piknik ten jest okazją do spotkania z Lokalną Grupą Działania, do zapoznania się z zakresem działań realizowanych przez LGD, szczególnie w zakresie wdrażania założeń zaplanowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD "Vistula" na lata 2016-2023.
Więcej…
 
Konsultacje w sprawie uchwały w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych na terenie Gminy Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 23 Maj 2018 12:53
Na podstawie art. 14 ust. 2b ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (T.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 487 zm.: Dz. U. z 2015 r. poz. 1893, z 2017 r. poz. 2245 i poz. 2439 oraz z 2018 r. poz. 310 i poz. 650, M. P. z 2017 r. poz. 181 oraz z 2018 r. poz. 159.), uchwala się, co następuje:
§ 1. Wprowadza się odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych w następujących miejscach publicznych na terenie Gminy Stolno:
1) teren Szkoły Podstawowej w Stolnie, dwa dni w okresie wakacji szkolnych w związku z organizacją imprezy kulturalnej;
2) w budynkach świetlic wiejskich oraz na terenach do nich przyległych we wsiach:
Treść projektu  uchwały
 
Zdobądź „ FORTYFIKACJE TWIERDZY CHEŁMNO” z LGD VISTULA – III edycja rajdu pieszego. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 23 Maj 2018 12:49
Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Vistula do wzięcia udziału w III Rajdzie Pieszym pn: „ Fortyfikacje Twierdzy Chełmno – przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem”, współfinansowanym przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie, który odbędzie się 09 czerwca 2018 r. 
Powędrujemy wzdłuż wybranych obiektów wchodzących w skąd Fortyfikacji  Twierdzy Chełmno, gdzie znajdują się zabytkowe forty i schrony piechoty sprzed I i końca II wojny światowej. Poznamy historię budowy, typy obiektów, ich znaczenie militarne. 
Więcej informacji na stronie www.lgdvistula.org 
 
Szkolenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 18 Maj 2018 11:56
zanowni Państwo, informujemy, iż Lokalna Grupa Działania "Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję" działająca na terenie naszej gminy organizuje szkolenia dla osób, które są zainteresowane założeniem własnej działalności i poznaniem zasad jej prowadzenia.
Zapisz się na szkolenie ABC małej firmy i zdobądź wiedzę. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej www.lgdvistula.org
 
Obwieszczenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 16 Maj 2018 11:00
W dniach od 24.05.2018 r. do 07.06.2018 r. odbędą się  konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustalenia na terenie gminy Stolno odstępstw od zakazu  spożywania napojów  alkoholowych w  miejscach publicznych. Konsultacje społeczne, określone skierowane są do wszystkich osób pełnoletnich mających miejsce zamieszkania na terenie Gminy Stolno.
Treść obwieszczenia 
 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2018 09:30
Urząd Marszałkowski zaprasza na spotkanie informacyjne organizowane 10 maja 2018 r., poświęcone deinstytucjonalizacji form opieki nad osobami niesamodzielnymi. Spotkanie ma celu przybliżenie zasad aplikowania w konkursie z poddziałania 9.3.1 Rozwój usług zdrowotnych Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Szczególnie skupimy się na pielęgniarskiej długoterminowej opiece medycznej nad osobami niesamodzielnymi oraz na tworzeniu dziennych domów opieki medycznej (DDOM).
Więcej informacji o konkursie oraz zapisy na spotkanie:
Więcej…
 
MEGAweekend w Kujawsko-Pomorskiem. Inauguracja sezonu turystycznego 2018. Lista wydarzeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 30 Kwiecień 2018 09:24
W poniższym załączniku przedstawiamy listę wszelakich imprez organizowanych na terenie Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
Lista wydarzeń 
 
Pierwsze płatności on-line w ramach nowej e-usługi KRUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Kwiecień 2018 12:03
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczęła wdrażanie nowej usługi „e-składka KRUS”. Od 1 kwietnia br. osoby ubezpieczone w KRUS oraz zgłoszeni do ubezpieczenia członkowie ich rodzin mogą opłacać składki z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą bezpośrednich płatności internetowych.
E-składka KRUS przeznaczona jest dla użytkowników Portalu dla Rolników eKRUS, którzy bezpiecznie, wygodnie i szybko mogą zrealizować płatności w systemie Paybynet Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A. Wszystkie dane do przelewu wypełniane są w systemie automatycznie, dzięki czemu spada ryzyko popełnienia błędu możliwego przy ręcznym uzupełnianiu danych do przelewu bankowego. Paybynet KIR przesyła środki bezpośrednio z konta bankowego płatnika na wskazane konto bankowe KRUS. 
Więcej…
 
Informacja ważna dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 09:14
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.
Więcej…
 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 16 Kwiecień 2018 09:06
Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym:„MAJOWE KAPLICZKI I PRZYDROŻNE KRZYŻE JAKO ELEMENT DZIEDZICTWA KULTUROWEGO LGD "VISTULA - TERRA CULMENSIS”
Celem konkursu fotograficznego  MAJOWE KAPLICZKI I PRZYDROŻNE KRZYŻE JAKO ELEMENT DZIEDZICTWA KULTUROWEGO LGD „VISTULA - TERRA CULMENSIS”  jest:
  • włączenie społeczne i aktywizacja młodzieży z obszaru LGD, zachęcenie do podjęcia inicjatywy,
  • informowanie o wdrażaniu Lokalnej Strategii Rozwoju i promocja LSR wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów,
  • ukazanie walorów obszaru LGD, podkreślenie atrakcyjności obszaru dla mieszkańców oraz  przedsiębiorców,
  • poznanie obszaru LGD, dostrzeżenie jego walorów historycznych i kulturowych oraz integracja z regionem,
  • popularyzacja indywidualnego spojrzenia uczestników konkursu na obiekty z obszaru LGD.

Więcej na stronie www.lgdvistula.org

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 67