Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1984
mod_vvisit_counterWczoraj1828
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3812
mod_vvisit_counterMiniony tydzień10851
mod_vvisit_counterBieżący missiącu44131
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc67782
mod_vvisit_counterRazem2026425
Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Informacja!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 06 Kwiecień 2018 12:34
Uprzejmie informujemy o wprowadzeniu Tymczasowej Organizacji Ruchu oraz o tymczasowym zamknięciu odcinka drogi DW 548 w km od 0+005 do 8+100, miejscowości: Stolno – Krusin – ETAP G (zgodnie z załączonym planem sytuacyjnym).
Planowany termin zamknięcia: 9.04.2018 r. – 31.07.2018 r.
Zamknięcie nie dotyczy pojazdów budowy oraz dojazdów do posesji. Dla wszystkich pozostałych uczestników ruchu zaplanowaliśmy objazd:
Od strony Stolna drogą krajową nr 55, relacja Stolno – Wabcz. W Wabczu należy kierować się drogą powiatową nr 1631 na Krusin (przez Linowiec).  W Krusinie droga DW 548 zostanie otwarta (w kierunki Lisewa) dla ruchu poniżej 3,5 t.
Więcej…
 
Okólnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 06 Kwiecień 2018 10:12
Wójt Gminy Stolno informuje, iż w związku z wystąpieniem w okresie od 23 lutego do 5 marca bieżącego roku, fali mrozów na terenie województwa kujawsko – pomorskiego, istnieje możliwość złożenia wniosków w sprawie ujemnych skutków przezimowania.
Po powołaniu Komisji przez Wojewodę Kujawsko - Pomorskiego złożone wnioski będą podstawą sporządzania protokołów strat. Wnioski o oszacowanie szkód dostępne są w Urzędzie Gminy Stolno, u sołtysów oraz na stronie internetowej:  www.stolno.com.pl. Wypełnione wnioski można składać w Urzędzie Gminy Stolno w pokoju nr 13 do dnia 17.04.2018 r. 
Poprawiony: Piątek, 13 Kwiecień 2018 08:42
 
Okólnik - zbiórka objazdowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 06 Kwiecień 2018 06:50
Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego informuje iż objazdowa zbiórka odpadów przypadająca na dzień 14.05.2018 roku, przebiegać będzie w zmienionej formie tj. od posesji do posesji (na wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne) w dniach:
14 – 16.05.2018 r
Cepno, Grubno, Kobyły, Małe Czyste, Rybieniec, Stolno, Wichorze, Zakrzewo, Wielkie Czyste
17 – 18.05.2018 r
Gorzuchowo, Klęczkowo, Łyniec, Obory, Paparzyn, Pilewice, Robakowo, Sarnowo, Trzebiełuch, Wabcz Kolonia, Wabcz
Więcej…
 
Roll &run PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Kwiecień 2018 06:53

plakat-biegi_m  plakat-dzieci_m  harmonogramzawodw_m

Poprawiony: Poniedziałek, 09 Kwiecień 2018 13:23
 
Informacja dot. zgłoszeń na urzędników wyborczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Kwiecień 2018 13:08
Uprzejmie informuję, że został przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń na funkcję urzędników wyborczych do dnia 16 kwietnia 2018 r. oraz zostały zmienione zasady ustalania liczby urzędników wyborczych w poszczególnych gminach (aktualną liczbę urzędników wyborczych w poszczególnych gminach na obszarze właściwości Delegatury KBW w Toruniu określa informacja, którą przesyłam w załączeniu). Informacja znajduje się również na stronie internetowej Delegatury.
Poprawiony: Środa, 04 Kwiecień 2018 13:11
Więcej…
 
Konkurs „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie kujawsko - pomorskim” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Kwiecień 2018 08:28
Drodzy Mieszkańcy!
Czy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Nie wyobrażacie sobie weekendu bez Waszych ulubionych dwóch kółek? Do pracy jeździcie rowerem? Świetnie się składa! Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl. Jedyne, co musisz zrobić to przekonać nas, że to właśnie Twoja ulubiona trasa rowerowa ma w sobie to coś! Oceniamy nie samą trasę, ale atrakcyjność jej przedstawienia. 
Więcej…
 
Okólnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Kwiecień 2018 07:46
Wójt Gminy Stolno w związku z występującymi w ubiegłym roku intensywnymi opadami deszczu oraz zbliżającym się okresem wiosennym i związanymi z tym roztopami, a także z napływającymi sygnałami od mieszkańców oraz zarządców dróg dotyczącymi odprowadzenia wód opadowych z posesji oraz drożności przepustów pod zjazdami informuje, że:
  1. zgodnie z art. 28 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie działka budowlana, na której sytuowane są budynki, powinna być wyposażona w kanalizację umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej. W razie braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, dopuszcza się odprowadzanie wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych lub do zbiorników retencyjnych;
Więcej…
 
ABC Małej Firmy- szkolenia z zakresu podejmowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 28 Marzec 2018 06:43

Lokalna Grupa Działania „Vistula- Terra Culmensis- Rozwój przez Tradycję" organizuje szkolenia z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej dla osób planujących podjęcie działalności gospodarczej celem wyposażenia uczestników w niezbędną wiedzę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Szkolenia skierowane wyłącznie do osób fizycznych, pełnoletnich, które:

  • zamieszkują obszar LGD „Vistula- Terra Culmensis” tj. obszar gmin wiejskich: Chełmno (z wyłączeniem miasta Chełmno), Grudziądz (z wyłączeniem miasta Grudziądz), Gruta, Lisewo, Łasin, Płużnica, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Stolno, Świecie nad Osą,
  • planują założenie działalności gospodarczej,

 planują ubieganie się o środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej za pośrednictwem LGD „Vistula- Terra Culmensis”.

Więcej informacji na stronie LGD

 
Uwaga hodowcy trzody chlewnej – spotkanie w sprawie bioasekuracji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 16 Marzec 2018 09:15
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Chełmnie wraz z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego powiatu chełmińskiego zapraszają w dniu 23.03.2018 r. o godz. 10 do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Papowie Biskupim, na spotkanie zorganizowane dla hodowców trzody chlewnej z całego powiatu chełmińskiego poświęcone programowi bioasekuracji przeciw afrykańskiemu pomorowi świń.
 
 
wydłużeniu VI naboru uczestników do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 14 Marzec 2018 07:35
Celem głównym projektu jest poprawa pozycji na rynku pracy osób z terenów wiejskich w województwie Kujawsko-Pomorskim i pomoc w samozatrudnieniu osób bezrobotnych i biernych zawodowo, powyżej 29 roku życia zamieszkałych na terenie całego województwa Kujawsko-Pomorskiego, przy czym min. 80% beneficjentów musi pochodzić z powiatów o stopie bezrobocia wyższej niż średnia wojewódzka.
Do projektu mogą być zakwalifikowane osoby należące co najmniej do jednej z poniższych grup:
- osoby powyżej 50 roku życia,
- kobiety,
- osoby niepełnosprawne,
- osoby długotrwale bezrobotne,
- osoby o niskich kwalifikacjach.

Więcej informacji na stronie www.trgp.org.pl
 
Konsultacje dot. Funduszy Europejskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Marzec 2018 11:42
Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu  zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie  Mobilnych  Punktów Informacyjnych .
Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 65