Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1459
mod_vvisit_counterWczoraj2631
mod_vvisit_counterBieżący tydzień11794
mod_vvisit_counterMiniony tydzień16523
mod_vvisit_counterBieżący missiącu41620
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc58537
mod_vvisit_counterRazem1850611
Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Forum dyskusyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 08 Listopad 2009 20:32

Miło mi poinformować, iż od dnia 5.11 b.r. na stronie Gminy Stolno zostało uruchomione forum dyskusyjne - wejście poprzez górne menu. Aby móc skorzystać z forum należy dokonać bezpłatnej rejestracji poprzez założenia darmowego konta. Cała tematyka forum jest moderowana, co oznacza, iż wszystkie zamieszczane informacje (posty) będą widoczne na forum po ich akceptacji przez administratora strony w celu uniknięcia zamieszczania informacji obraźliwych i niecenzuralnych.  Warto również zaznaczyć, iż na stronie zamieszczona została również księga gości.  

Poprawiony: Niedziela, 08 Listopad 2009 20:53
Więcej…
 
"Lokalne tradycje kulinarne (...) " wyniki naboru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Listopad 2009 09:21
Informujemy, iż w dniu 4 listopada br. została zakończona procedura związana z rekrutacją uczestników projektu „Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno”.

WYKAZ UCZESTNIKÓW ZAKWALFIKOWANYCH DO W/W PROJEKTU:
Poprawiony: Piątek, 11 Grudzień 2009 07:36
Więcej…
 
Promocja usług edukacyjnych w Gminie Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Listopad 2009 13:36
Od września 2009, realizowany jest w Gimnazjum nr 1 w Stolnie projekt, który powstał dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem „Serce i Umysł” z Torunia. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W dniu 25 września 2009 r. w ramach projektu na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie odbyły się Targi Edukacyjne podczas których młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami edukacyjnymi szkół średnich i wyższych, firm szkoleniowych oraz instytucji rynku pracy. Wśród wystawców znalazły się:
Poprawiony: Wtorek, 03 Listopad 2009 14:01
Więcej…
 
LGD rozpoczęła nabór na kurs wikliniarstwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 29 Październik 2009 19:51
Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmenisis – Rozwój przez Tradycję” ogłasza nabór uczestników na kurs pod nazwą „ Razem splećmy sobie przyszłość”. Kurs realizowany jest w ramach priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5. Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.
Uczestnicy kursu będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje z zakresu wikliniarstwa.
Szkolenie przewiduje etapy szkolenia według następujących modułów:
I Wstęp o wikliniarstwie – 5 godzin zajęć
1.Historia wikliniarstwa
2.Technologia
3.Uprawa i eksploatacja wikliny
4. BHP
Więcej…
 
Informacja dot. projektu "Lokalne tradycje kulinarne (...)" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Październik 2009 18:22

Ze względów organizacyjnych związanych z rekrutacją uczestników na szkolenie „Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno” zatwierdzenie listy osób przyjętych oraz jej opublikowanie nastąpi w terminie późniejszym niż określono w regulaminie projektu. Za powyższe utrudnienia przepraszamy.

 

kl      ue 

Poprawiony: Poniedziałek, 02 Listopad 2009 13:01
 
Masz nową szansę aby zdobyć nowe kwalifikacje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Październik 2009 18:07

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” otrzymało dotację w ramach organizowanego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko- Pomorskiego priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5.” Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich” Program Operacyjny Kapitał Ludzki.
W ramach tego projektu będzie można nabyć kwalifikacje dotyczące wikliniarstwa ( w tym historia wikliniarstwa, techniki wyplatania, wyplatanie wyrobów wikliniarskich różnymi splotami itd.) to stanowi tylko początek tego co czeka na osoby, które będą uczestniczyły w tym kursie. Projekt ten ma na celu podniesienie kwalifikacji osób pracujących jak i osób bezrobotnych oraz osób nieaktywnych zawodowo ( w tym osób uczących się), a co za tym idzie wzrost aktywności mieszkańców wsi.

 

Więcej…
 
Ogłoszenie o szkoleniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 22 Wrzesień 2009 07:59
Uwaga szkolenie!
"Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno"
Gmina Stolno organizuje bezpłatne szkolenie dla mieszkańców Gminy Stolno z zakresu:
I moduł "Produkt lokalny" (12 godz):
II moduł "Potrawy tradycyjne na polskim stole" (50 godz., w tym 30 godzin zajęć praktycznych):
III moduł "ABC przedsiębiorczości" (7 godz):
Uczestnikami szkolenia mogą być mieszkańcy Gminy Stolno w tym:
osoby nieaktywne zawodowo (17 osób)
rolnicy (osoby ubezpieczone w KRUS) (15 osób)
Poprawiony: Wtorek, 22 Wrzesień 2009 08:06
Więcej…
 
"Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 13 Wrzesień 2009 15:00

W dniu 4 września br. Gmina Stolno podpisała umowę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu o dofinansowanie projektu w ramach POKL współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno”. Wartość dofinansowania to kwota 49.970 zł.
Założeniem projektu jest pokazanie mieszkańcom Gminy Stolno alternatywnych form pozyskiwania dochodów na bazie własnych pomysłów i umiejętności oraz lokalnej tradycji kulinarnej. W ramach projektu przeprowadzone zostanie szkolenie pod nazwą „Potrawy tradycyjne na polskim stole”

Poprawiony: Środa, 16 Wrzesień 2009 13:27
Więcej…
 
III edycja "Przedszkole otwiera świat III" - rozpoczęta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 11 Wrzesień 2009 07:24
Od 1 września br. Fundacja Ziemia Gotyku –Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Chełmży rozpoczęła III edycję projektu edukacyjnego pn. „Przedszkole Otwiera Świat III”. Ośrodki przedszkolne w Gminie Stolno zlokalizowane są w dwóch  miejscowościach: Stolno, Wabcz. Grupą przedszkolaków z Wabcza zajmuje się Pani Stefania Orlikowska, a przedszkolami ze Stolna Pani Barbara Otlewska. Uczestnikami przedszkoli są dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Alternatywna forma edukacji w postaci w/w ośrodków przedszkolnych zapewnia dzieciom bezpłatne nauczanie i wychowanie w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego pod okiem specjalistów (nauczycieli, psychologów, logopedów). Projekt potrwa do końca lipca 2011 roku.
Więcej…
 
Dożynki Powiatowo - Gminne w Stolnie już za nami... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 08 Wrzesień 2009 08:15
W dniu 5 września w Stolnie odbyły się dożynki powiatowo-gminne. Rozpoczęła się o godz.14.00 mszą świętą dożynkową, gdzie nastąpiło złożenie wieńców i chleba przy ołtarzu. Następnie po mszy ustawił się korowód dożynkowy, który poprowadziła Orkiestra Dęta z Chełmna, za nią szły delegacje: Sztandar Gminy Stolno, Sztandar OSP –Małe Czyste, Sztandar OSP-Robakowo, Starostowie  Dożynek z chlebem: Maria Sokół ze Stolna oraz Krzysztof Niedzielski z Obór, dalej podążały delegacje z wieńcami dożynkowymi z wszystkich gmin powiatu chełmińskiego oraz gospodarze dożynek i zaproszeni goście. Gdy korowód dotarł na miejsce nastąpiło uroczyste powitanie uwieńczone uroczystym wystrzałem armatnim oddanym przez Chełmińskie Towarzystwo Strzeleckie ”Bractwo Kurkowe”.
Poprawiony: Wtorek, 08 Wrzesień 2009 12:26
Więcej…
 
Wieniec ze Stolna na dożynkach wojewódzkich w Czernikowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 02 Wrzesień 2009 09:08

W dniu 30 sierpnia b.r. w Czernikowie odbyły się dożynki wojewódzkie. Nie zabrakło na nich wieńca dożynkowego z Gminy Stolno - wieniec ten został wykonany przez Panią Adelę Bator. Poniżej zdjęcia wieńca podczas przemarszu.

 

Poprawiony: Środa, 02 Wrzesień 2009 10:45
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 64