Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1998
mod_vvisit_counterWczoraj2070
mod_vvisit_counterBieżący tydzień7931
mod_vvisit_counterMiniony tydzień10951
mod_vvisit_counterBieżący missiącu25216
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc29123
mod_vvisit_counterRazem1682233
Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Dzień Dziecka przedszkolaków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 10 Czerwiec 2009 08:29
Dnia 1 czerwca br. przedszkolaki z ośrodków przedszkolnych ze Stolna i Wabcza prowadzonego przez  Fundację Ziemia Gotyku-LGD uroczyście obchodziły swoje święto. Z tej okazji Panie nauczycielki z owych przedszkoli wraz z rodzicami dzieci przygotowały dzień pełen zabawy i niespodzianek. Dla każdego dziecka został przygotowany słodki upominek. Zaś dnia 5 czerwca br.  przy Zespole Szkół Nr 1 w Stolnie specjalnie dla najmłodszych odbył się „koncert bębnistów”. Powyższa impreza została zorganizowana przy udziale tej samej Fundacji z siedzibą w Chełmży oraz Urzędu Gminy Stolno. Na ten koncert zostały zaproszone nie tylko maluchy z ośrodków przedszkolnych ze Stolna i Wabcza ale również klasy I, II, III. Podczas imprezy każdy miał okazję do zagrania na bębnie, który przysporzył wiele radości i uśmiechu.
Poprawiony: Środa, 10 Czerwiec 2009 12:06
Więcej…
 
V Powiatowy Festyn Ruchowo Rekreacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 20:33
30 maja 2009 roku na boisku Zespołu Szkół Nr 2 w Robakowie odbył się po raz V Powiatowy Festyn Ruchowo – Rekreacyjny Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Okazji „Dnia Dziecka”. Na imprezę przybyło ponad 300 osób z całego Powiatu Chełmińskiego. Opiekę nad dziećmi sprawowały Panie „TRUSKAWKI” z Chełmińskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, które rozbawiały śpiewem i prowadziły różnego typu zabawy ruchowe. W konkurencjach brały udział dzieci niepełnosprawne i pełnosprawne.
Więcej…
 
Majówka z Unią Europejską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 08 Czerwiec 2009 20:05

Dnia 23 maja od godz. 15.00 w sołectwie Robakowo w amfiteatrze odbył się Piknik z Unią Europejską. Majówka została zorganizowana przez Urzad Gminy Stolno w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt Gminy Stolno, pan Jerzy Rabeszko. Wśród zaproszonych gości byli m.in. senator RP- pan Jan Wyrowiński, poseł na Sejm RP- pan Janusz Dzięcioł oraz wicestarosta Powiatu Chełmińskiego- pan Wojciech Bińczyk.

Więcej…
 
Majowe mecze i szachy w Cepnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Maj 2009 12:37
Dnia 1 Maja br. na boisku w Cepnie od godz. 9.00 rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o puchar Prezesa ZG OSP w Stolnie, zgłosiło się 9 drużyn: Cepno1, Cepno2, Stolno1, Stolno2, Wabcz, Zakrzewo, Czyste, Grubno, Paparzyn.
Po kilku godzinnych rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Czystego, drugie miejsce zajęła drużyna z Cepna1, zaś trzecie miejsce przypadło dla drużyny ze Stolna. Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i piłek dokonali: wójt Gminy Stolno, komendant  Gminny OSP Stolno, Zofia Janik w-ce Przewodnicząca Rady Gminy Stolno.
Więcej…
 
1-wszo majowy festyn w sołectwie Trzebiełuch PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 07 Maj 2009 08:02

W dniu 1 maja b.r. od godziny 14:00 w sołectwie Trzebiełuch odbyła się pierwsza impreza plenerowa na nowo powstałym boisku. Mieszkańcy własnymi siłami uporządkowali teren należący do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, usuwając zakrzaczenie i równając teren. Młodzież bardzo chętnie włączała się w inicjatywę tworzenia boiska. Dzięki ich wysiłkowi powstało boisko do gry w siatkówkę oraz do gry w piłkę nożną.
Na pierwszomajowy festyn sołectwo otrzymało środki finansowe z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ze Stolna.

Poprawiony: Czwartek, 07 Maj 2009 09:19
Więcej…
 
Ognisko w Klęczkowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Kwiecień 2009 13:06

Dnia 25.04.2009 r. w miejscowości Klęczkowo odbyło się ognisko integracyjne które poprzedzał mecz piłki siatkowej w Klęczkowie. Imprezę organizowała  młodzież z miejscowości Klęczkowo i Trzebiełuch. Ognisko sponsorowane było przez dwie osoby z terenu Klęczkowa Panią Bożenę Bartnik oraz Pana  Michała Drabiniaka. Osoby z terenu naszego sołectwa Trzebiełuch już teraz obiecują, że tego roku stawiają na rozrywkę i integrację. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Następną planowaną imprezą jest Majówka, która odbędzie się na boisku w miejscowości Trzebiełuch dnia 01.05.2009 r.

Poprawiony: Czwartek, 30 Kwiecień 2009 07:03
Więcej…
 
Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym w Gminie Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Kwiecień 2009 15:07
W bieżącym roku gospodarzem Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym był Zespół Szkół nr 2 w Robakowie Gmina Stolno. Konkurs  odbył się w dniu 18 kwietnia 2009 r.  Do rywalizacji zgłosiło się  pięć zespołów ze szkół podstawowych (SP nr 4 Chełmno, SP Małe Łunawy, SP Trzebczyk, SP Krusin i gospodarze SP Robakowo) oraz cztery z gimnazjów (Gimnazjum nr 2 Chełmno, Gimnazjum Podwiesk, Gimnazjum Lisewo oraz Gimnazjum Robakowo).
Poprawiony: Środa, 22 Kwiecień 2009 07:04
Więcej…
 
LGD Vistula rozpoczęła nabór uczestników na kurs kosmetyczki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Kwiecień 2009 14:42
  Lokalna Grupa Działania „ Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” ogłasza nabór  uczestników na szkolenia z zakresu stylizacji paznokci oraz zabiegów kosmetycznych w ramach projektu „ LGD Vistula – Terra Culmensis uczy nowych zawodów”. Projekt skierowany jest do osób pracujących. Liczba miejsc jest ograniczona. Kurs przewiduje 40 godzin szkolenia. Regulamin konkursu oraz Formularz rekrutacyjny
Poprawiony: Wtorek, 21 Kwiecień 2009 15:18
Więcej…
 
Edukacja kulturalna w przedszkolach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 19 Kwiecień 2009 18:16
Zapraszamy do udziału w projekcie „Edukacja kulturalna w przedszkolach” wszystkie dzieci uczęszczające do punktów przedszkolnych prowadzonych przez Fundację Ziemia Gotyku w ramach projektu „Przedszkole otwiera świat II” oraz chętnych rodziców. W ramach „Edukacji kulturalnej w przedszkolach” dzieci zobaczą dwa spektakle teatralne w teatrze.
Więcej…
 
„Obrona Cywilna Wokół Nas – Zagrożenia Cywilizacyjne XXI wieku”. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 14 Kwiecień 2009 12:58

4 kwietnia w Urzędzie Gminy Stolno podsumowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Obrona Cywilna Wokół Nas – Zagrożenia Cywilizacyjne XXI wieku”. Wybór był bardzo trudny, a poziom prac wyrównany. Uczniowie potraktowali tematykę bardzo poważnie i mieli wiele ciekawych pomysłów na przedstawienie tematów. Po wnikliwym przeglądzie wszystkich nadesłanych prac Gminna Komisja Konkursowa w składzie:

Poprawiony: Wtorek, 14 Kwiecień 2009 13:41
Więcej…
 
Jarmark Wielkanocny w Przysieku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 09 Kwiecień 2009 09:31
4 kwietnia w Przysieku odbył się Jarmark Wielkanocny organizowany przez Kujawsko - Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, oddział w Przysieku. Nie mogło zabraknąć na nim Lokalnej Grupy Działania Vistula - Terra Culmensis. Grupę godnie reprezentowały przedstawicielki z Gminy Chełmno i Lisewo prezentując wspaniałe ozdoby wielkanocne. Podczas imprezy można było zwiedzić stoiska, na których znalazły się m.in. produkty lokalne i tradycyjne,
Poprawiony: Czwartek, 09 Kwiecień 2009 09:35
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 62