Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2256
mod_vvisit_counterWczoraj2468
mod_vvisit_counterBieżący tydzień9654
mod_vvisit_counterMiniony tydzień15648
mod_vvisit_counterBieżący missiącu57556
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc48644
mod_vvisit_counterRazem1972068
Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Zakończenie projektu kulinarnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 21 Lipiec 2010 12:04
„LOKALNE TRADYCJE KULINARNE W AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ MIESZKAŃCÓW GMINY STOLNO - zakończenie projektu”

W dniu 11 czerwca br. w Rybieńcu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Lokalne tradycje kulinarne w aktywizacji zawodowej mieszkańców Gminy Stolno”.
W uroczystym podsumowaniu oprócz 32 uczestniczek szkolenia swój udział wzięli Wójt Gminy Stolno – Pan Jerzy Rabeszko, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu Pan Adam Horbulewicz, Prezes Akademii Kształcenia Zawodowego z Gdańska Pan Krzysztof Szomburg, którzy również dokonali uroczystego wręczenia zaświadczeń uczestniczkom szkolenia. Nie zabrakło prezentów i drobnych materiałów promocyjnych dla każdej z Pań w postaci Książki i innych gadżetów. Podsumowanie przebiegało w miłej, serdecznej atmosferze. Przypomnijmy w powyższym szkoleniu wzięły udział
Poprawiony: Środa, 21 Lipiec 2010 12:11
Więcej…
 
LGD ogłosiła nabór wniosków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 20 Lipiec 2010 18:24

Informujemy o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
  Celem działania jest różnicowanie działalności nierolniczej w kierunku podejmowania lub rozwijania przez rolników, domowników i małżonków rolników, działalności nierolniczej lub związanej z rolnictwem, co wpłynie na tworzenie pozarolniczych źródeł dochodów, promocję zatrudnienia poza rolnictwem na obszarach wiejskich. Treść pełnego ogłoszenia 

 
Zawody dla siłaczy z terenu Gminy Stolno. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 10:09
Dnia 11 września 2010 podczas finału V Wojewódzkiego Konkursu Profilaktycznego "Trzeźwy umysł - zdrowy umysł" odbędą się VI Zawody "Strong" 2010.
Zawody zostaną przeprowadzone na boisku sportowym Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie.

Planowane konkurencje:
1. Przeciąganie samochodu w szelkach na dystansie 20 metrów
2. Waga płaczu przodem z ciężarem ok 15kg
3. Przetaczanie opony na czas (6 obrotów)
4. Spacer farmera na czas, na dystansie 40 metrów.
5. Uchwyt Herkulesa
Więcej…
 
Piknik z Unią Europejską. Robakowo. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 09:44

W sobotę 10 lipca br. W anfiteatrze w Robakowie odbył się "Piknik z Unią Europejską". Impreza była współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Impreza zrealizowana w ramach projektu "Unia europejska bez tajemnic" miała m.in. na celu informowanie społeczeństwa o korzyściach społecznych i gospodarczych związanych z członkowstwem Polski we wspólnocie w szczególności z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich. Podczas imprezy prezentowane były projekty jakie gmina zrealizowała oraz realizuje ze środków RPO, POKL. Mieszkańcy mogli też skorzystać z doradztwa w zakresie pozyskiwania środków unijnych na specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym. Impreza poprzedzona była konkursem dla gimnazjalistów nt. Wiedzy o UE.

Poprawiony: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 09:52
Więcej…
 
Uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 Lipiec 2010 16:35

W dniu 25 czerwca br. w Urzędzie Gminy Stolno odbyło się uroczyste wręczenie medali przyznanych 15 parom małżeńskim przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ,, za długoletnie pożycia małżeńskie’’. Uroczystej dekoracji Dostojnych Jubilatów dokonał Wójt Gminy Stolno – Jerzy Rabeszko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Stolno – Haliną Kołodziejek.
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze . Były gratulacje, życzenia, kwiaty, upominki oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Uroczystość uświetnił koncert przygotowany przez uczennice z Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie pod kierownictwem Pani Aleksandry Gasin.
W gronie Jubilatów, którzy świętowali znaleźli się:

Poprawiony: Niedziela, 18 Lipiec 2010 16:42
Więcej…
 
Nabór na kurs florystyczny z elementami dekoracji wnętrz dla mieszkańców Gmin Stolno i Chełmno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 06 Lipiec 2010 18:42

Gmina Stolno w partnerstwie z Gminą Chełmno realizuje Kurs florystyczny z elementami dekoracji wnętrz dla mieszkańców Gmin Stolno i Chełmno w ramach konkursu numer 4/6.3/2009 ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Priorytetu VI. Rynek pracy otarty dla wszystkich, Działanie 6.3. Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Regulamin

Formularz rekrutacyjny 

 
Dzień Dziecka w Gorzuchowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 08 Czerwiec 2010 09:49
Dnia 1 czerwca 2010 r. dzieci i młodzież z sołectwa Gorzuchowo świętowały swój dzień-Dzień Dziecka.
W tym szczególnym dla dzieci dniu nie mogło zabraknąć słodyczy, nagród, konkursów.
Święto dzieci zostało oficjalnie rozpoczęte przez sołtysa - Pana Krzysztofa Suchockiego, który zachęcił wszystkie dzieci do zabawy i udziału w różnych konkurencjach. Tym samym zostały ogłoszone wyniki konkursu ogłoszonego 15 maja 2010 r. pt. „Moje hobby”, gdzie zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy dowolną techniką z wykorzystaniem dowolnych surowców i materiałów ,np. rysunku, wyklejanki, prezentacji multimedialnej, opisu, zdjęcia, wykonanie pracy z masy solnej, z modeliny, plasteliny, inny sposób przedstawienia pracy.
Poprawiony: Wtorek, 08 Czerwiec 2010 09:57
Więcej…
 
VI Powiatowy Festyn Ruchowo Rekreacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 19:51
Dnia 29 maja br. na boisku przy Zespole Szkół Nr2 w Robakowie odbył się „VI Powiatowy Festyn ruchowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z okazji dnia dziecka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno oraz Urząd Gminy Stolno. Celem imprezy była promocja i popularyzacja sportu na terenie powiatu chełmińskiego, upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych a także pobudzenie aktywności wśród dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu powiatu chełmińskiego oraz integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Wszystkie elementy potrzebne do organizacji imprezy były tworzone na bazie biblioteki (zaproszenia, podziękowania, medale, paczki dla dzieci i inne).
Poprawiony: Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 19:56
Więcej…
 
Pomóżmy powodzianom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 07 Czerwiec 2010 07:31
DRODZY MIESZKAŃCY GMINY STOLNO!!!

ŚLEDZĄC KRYTYCZNĄ SYTUACJĘ POWODZI JAKA MA MIEJSCE W POLSCE I OFIAR DOTKNIETYCH NIĄ OGŁASZAM
ZBIÓRKĘ ŚRODKÓW RZECZOWYCH I FINANSOWYCH NA POMOC POWODZIANOM.
POMOC W POSTACI ŚRODKÓW FINANSOWYCH MOŻNA PRZEKAZYWAĆ NA KONTO 87 9486 0005 0011 2006 2005 0062
ORAZ DOKONYWAĆ WPŁAT DO SOŁTYSÓW Z DOPISKIEM „POMAGAMY POWODZIANOM”
Więcej…
 
Majówka Integracyjna w Małem Czystem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 11 Maj 2010 16:49

Majówka Integracyjna w Gminie Stolno, odbyła się 3.05.2010 r. Z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Stolnie. Środki pozyskano z PEFRON-u, Starostwa Powiatowego w Chełmnie, a także dzieki Urzędowi Gminy, który wspiera naszą działalność statutową. Aby tak wielka impreza mogła się odbyć włączyli się pracownicy Urzędu Gminy, Biblioteki Publicznej w Stolnie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz grono nauczycieli ze szkoly podstawowej w Małem Czystem i wszyscy wolontariusze.
Impreza była otwarta, mogli uczestniczyć w niej zarówno dzieci niepełnosprawne z terenu Gminy a także wielu mieszkańców sołectwa. A dopisała frekwencja – 40 dzieci z rodzicami, uczniowie szkoły.

Więcej…
 
"Aktywna integracja mieszkańców i mieszkanek Gminy Solno" - pierwsze spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 07 Maj 2010 08:28

W dniu 28 kwietnia br. w Urzędzie Gminy Stolno odbyło się I spotkanie informacyjne w ramach projektu :” „Aktywna integracja mieszkańców i mieszkanek Gminy Solno”.  spotkanie było poświęcone zagadnieniu integracji społecznej, ekonomii społecznej i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu prezentowane przez Centrum Integracji Społecznej z Torunia,  Kujawsko - Pomorski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej z Bydgoszczy oraz przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stolnie.
W spotkaniu wzięło udział 35 mieszkańców. Byli to Radni, Sołtysi, Gospodynie domowe, osoby bezrobotne, przedstawiciele NGO, podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, liderzy społeczni.
Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali certyfikaty uczestnictwa, których uroczystego wręczenia dokonał Wójt Gminy Stolno – pan Jerzy Rabeszko.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 56 z 65