Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj271
mod_vvisit_counterWczoraj2344
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2615
mod_vvisit_counterMiniony tydzień16030
mod_vvisit_counterBieżący missiącu35626
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc68137
mod_vvisit_counterRazem2151565
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Folder NGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 12 Lipiec 2011 19:32

 Informujemy, iż w w ramach projektu pn. „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego” realizowanego przez Gminę Stolno z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Zadanie 3: „Wyższe kompetencje – lepsza jakość pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,Priorytet V. Dobre rządzenie; Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej; Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej  wydany został Biuletyn o funkcjonujących NGO w Powiecie Chełmińskim i Gminie Grudziądz. Poniżej zamieszczamy do pobrania Biuletyn o funkcjonujących NGO w Powiecie Chełmińskim i Gminie Grudziądz. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim. Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety znajdującej się z prawej strony. 

Poprawiony: Czwartek, 14 Lipiec 2011 20:56
Więcej…
 
LGD rozpoczyna nabór na kurs z rękodzieła artystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Lipiec 2011 05:06

Od dnia 11 lipca br. rozpoczyna się nabór na kurs z rękodziała artystycznego. Projekt skierowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych, długotrwale bezrobotnych, oraz nieaktywnych zawodowo. Kurs przewiduje 38 godzin szkolenia, w tym: sposoby łączenia i odpowiedni dobór materiałów do wyrobu korali, bransoletek, zawieszek, kolii, kolczyków oraz zajęcia z doradcą zawodowym.

Więcej informacji na stronie LGD Vistula pod adresem www.lgdvistula.org 

 
LGD rozpoczyna kurs z zakresu rękodzieła artrystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:48

Lokalna Grupa Działania ''Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję'' w okresie od 01.07.2011 – 30.09.2011 realizować będzie projekt pn. '' KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI – kurs z zakresu rękodzieła artystycznego'' – zakres zadań obejmuje wyroby sztucznej biżuterii. Kurs przewiduje 38 godzin szkoleniowych, w tym narzędzia i materiały używane do wyrobu biżuterii; korale, bransoletki, zawieszki, kolie i kolczyki – sposoby łączenia elementów i odpowiedni dobór materiałów oraz zajęcia z doradcą zawodowym. Projekt jest skierowany do 20 kobiet, zamieszkujących obszary wiejskie gmin: Stolno, Lisewo, Chełmno i Grudziądz. Wsparcie mogą otrzymać kobiety bezrobotne, długotrwale bezrobotne, nieaktywne zawodowo, a także uczące się w systemie zaocznym. Kurs będzie się odbywać w 4 grupach na terenie każdej z gmin, wchodzących w skład LGD. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych u 20 kobiet. Wartość dofinansowania projektu wynosi 48 530,00zł. 

Poprawiony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 20:16
Więcej…
 
Koniec kursu kosmetycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:39
Z końcem czerwca Lokalna Grupa Działania ''Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję'' zakończyła kurs w ramach projektu pn. '' KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI – kurs kosmetyczny z elementami stylizacji paznokci i wizażu''. Udział w kursie wzięło 16 kobiet – mieszkanek gmin Stolno, Lisewo, Chełmno oraz Grudziądz. Podczas szkolenia uczestniczki poznały teoretyczne zasady funkcjonowania salonu kosmetycznego, budowę i fizjologię skóry i włosów oraz preparaty do pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i stóp oraz nabyły praktycznych umiejętności. Potrafią wykonać depilację i hennę, poznały tajniki wykonania manicure, pedicure, a także zdobyły praktyczną wiedzę w zakresie metod zdobienia i przedłużania paznokci. Panie odbyły również zajęcia z rodzajów makijażu i zasad ich wykonywania oraz zajęcia z wizażu, tym dziale panie poznały historię makijażu, harmonię kolorów, barwy podstawowe oraz ich typologię. Uczestniczki chętnie brały udział w proponowanych zajęciach, spotkania pozwoliły im się bliżej poznać, zintegrować. W ramach kursu odbyły się także spotkania z doradcą zawodowym. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 22 czerwca w Stolnie. Podczas spotkania uczestniczkom uroczyście zostały wręczone certyfikaty oraz upominki – zestaw do stylizacji paznokci oraz kosmetyki, które pozwolą paniom na praktyczne wykorzystanie nabytych podczas kursu umiejętności.
Poprawiony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:48
Więcej…
 
Małe Projekty - zmiana formularza wniosku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:20
W ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie  odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań  Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.W celu ułatwienia przygotowania wniosków o przyznanie pomocy został opracowany aktywny formularz wniosku w wersji 4z w formacie .pdf.Wraz z papierową wniosku o przyznanie pomocy (wydrukowana wersja aktywnego formularza), Wnioskodawca powinien złożyć jego wersję elektroniczną na nośniku  danych (zalecane jest przekazanie wniosku na płycie CD/DVD), co wpłynie na usprawnienie obsługi wniosku. Na w/w nośniku danych powinien znajdować się tylko i wyłącznie plik zawierający wniosek w formacie PDF. W celu prawidłowej obsługi aktywnego formularza wniosku konieczne jest używanie Acrobat Readera 9.3 lub nowszej. Wersje te są do pobrania na stronie www.adobe.com.  Więcej informacji tutaj
 
Dzień Dziecka w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:33

 

4 czerwca w Stolnie dzięki inicjatywie pani sołtys Annie Kunkel oraz Radzie Sołeckiej odbył się I Piknik z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane gry, konkurencje i zabawy przysporzyły wiele uśmiechu i radości naszym milusińskim. Scenariusz został przygotowany w taki sposób, aby każde dziecko bez względu na wiek mogło znaleźć coś dla siebie. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której zadaniem uczestników było napełnienie plastikowych butelek wodą. Zadanie wymagało nie lada precyzji i zaangażowania wszystkich członków poszczególnych drużyn. A śmiechu było przy tym co niemiara... Zgromadzonych nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy, udział w konkurencjach chętnie brali również rodzice dzieci.Podczas spotkania nie zabrakło smakołyków oraz drobnych upominków dla najmłodszych. A to wszystko dzięki licznym sponsorom, którzy zechcieli wspomóc działania pani sołtys, za co Pani Anna Kunkel oraz wszystkie dzieci bardzo dziękują.
Poprawiony: Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:49
Więcej…
 
LGD ogłasza nabór wniosków do konkursu "Małe projekty" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:39
Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję informuje o możliwości składania wniosków o  o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie  odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań  Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Celem działania „Małych projektów” jest  poprawa jakości życia oraz większe zróżnicowanie działalności gospodarczej na obszarze LGD. 
Pomoc finansową może uzyskać: pełnoletnia osoba fizyczna zamieszkująca na obszarze objętym LSR, osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą na obszarze LSR, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej,  której ustawy przyznają zdolność prawną, jezli posiada siedzibę na obszarze LSR lub prowadzi na nim działalność. 
 
Więcej informacji TUTAJ 
Poprawiony: Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:46
 
konkursu pn. "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w gospodarstwie rolnym .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:25
I Regionalny Konkurs pn. "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w gospodarstwie rolnym z elementami prawa z zakresu rolnictwa obowiązującego w UE". Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpiecznej pracy w rolnictwie, kształcenia prawidłowych nawyków i postaw podczas pracy rolniczej oraz poszerzenie wiedzy na temat rolników jako członków UE. 
 
 
Uwaga mieszkańcy Gminy Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 24 Maj 2011 08:13

 

Gmina Stolno informuje, iż w partnerstwie z  Fundacją Ziemia Gotyku będzie od dnia  1.08.2011r. do 30.09.2013r. realizowała projekt „Pawełek i Ola idą do przedszkola” w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie to  realizowane jest wspólnie z Gminą Stolno oraz innymi gminami (Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie, Kijewo Królewskie, Lisewo,  oraz Wąbrzeźno). Przedszkole na terenie Gminy Stolno jest zlokalizowane w Zespole Szkół Nr 2 w Robakowie. Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku  od 3 do 4 lat, będą prowadzone w dni nauki szkolnej w okresie od 1.08.2011r. do 30.09.2013r. w godzinach przedpołudniowych (4 godziny dziennie).   Wszelkich informacji oraz zapisy do w/w przedszkola prowadzi Pani Monika Stępień – Pracownik Urzędu Gminy Stolno pod numerem telefonu (56) 677 09 16, pokój Nr 9.

Biorąc pod uwagę bogaty program zajęć proponowanych w ramach projektu„ Pawełek i Ola idą do przedszkola” (wycieczki, spotkania z logopedą, pedagogiem, gry i zabawy integracyjne na bazie nowoczesnych pomocy dydaktycznych) mamy nadzieje, iż Państwo zdecydują się na bezpłatny udział dziecka w zajęciach i zaszczycą nas Państwo na spotkaniu organizacyjno-rekrutacyjnym, które odbędzie się w dniu 31 maja br. o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Nr 2 w Robakowie.

 

 
Festiwal Lekkoatletyczny dla wszystkich mieszkańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 15 Maj 2011 09:17

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny odbędzie się 3 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy. Ta cykliczna, największa w regionie międzynarodowa impreza sportowa przyciąga rokrocznie wiele gwiazd światowego formatu oraz rzesze kibiców lekkoatletycznych. W tym roku festiwal jest elementem obchodów Święta Województwa. Zapraszamy reprezentantów samorządów lokalnych do wzięcia udział w licznych konkurencjach i zabawach towarzyszących imprezie.Europejskiemu Festiwalowi Lekkoatletycznemu będzie towarzyszył rodzinny festyn na obiektach Zawiszy. Zabawa organizowana wspólnie z Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park rozpocznie się o godzinie 17. Organizatorzy planują wiele atrakcji dla wszystkich uczestników.

 Zapraszamy zespoły reprezentujące gminy (dzieci, młodzież, przedstawicieli władz samorządowych) do wzięcia udziału w licznych konkurencjach i zabawach. Planowane są m.in. próba bicia rekordu Guinnesa w biegu sztafetowym 30 minutowym, wyrzut piłki z autu na odległość, przeciąganie liny, podbijanie piłki nożnej (żonglerka), wyścigi w workach, bieg na czas, skok wzwyż przez gumę oraz wiele innych.

Poprawiony: Wtorek, 24 Maj 2011 08:16
Więcej…
 
LGD organizuje majówkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 08 Maj 2011 10:13

  

W dniu 21 maja 2011 roku w Starogrodzie na Górze Zamkowej odbędzie się majówka.

W programie m.in. pokaz pirotechniczny, turniej gmin i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakacie.  

 

 

Poprawiony: Niedziela, 08 Maj 2011 10:39
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 54 z 67