Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2275
mod_vvisit_counterWczoraj2468
mod_vvisit_counterBieżący tydzień9673
mod_vvisit_counterMiniony tydzień15648
mod_vvisit_counterBieżący missiącu57575
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc48644
mod_vvisit_counterRazem1972087
Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Śladami gen. Józefa Hallera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 04 Sierpień 2011 13:42

 

  Mieszkańcy Gorzuchowa „odkrywają” swoją wieś, uczą się integracji i wspólnych zabaw a przy okazji i historii. Wszystko to, dzięki przychylności naszego Starostwa.
Otrzymaliśmy wsparcie w ramach konkursu ogłoszonego przez starostwo na wsparcie inicjatyw z zakresie dziedzictwa kulturowego. Od razu po przeczytaniu regulaminu pomyśllałem o „naszym” Gen Józefie Hallerze, który w latach 1932-1939 mieszkał w naszej wsi w dworku, który zachował do dnia dzisiejszego. Dowódca tzw, Błękitnej Armii pozostawił po sobie, bardzo ważne dla nas- mieszkańców wsi, pozostałości a mianowicie: ufundował pomnik Św. Andrzeja Boboli oraz Grotę Matki Bożej na Górze Św. Jana.

 

Poprawiony: Czwartek, 04 Sierpień 2011 13:53
Więcej…
 
Dyżury koordynatorów LGD na miesiąc sierpień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 30 Lipiec 2011 21:49

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” informuje wszystkich mieszkańców Gmin Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno, iż koordynatorzy gminni pełnią dyżury, podczas których świadczą usługi doradcze w zakresie przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1. „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju

Harmonogram dyżurów koordynatorów gminnych
Świadczenie usług doradczych jest bezpłatne

Więcej…
 
Konkurs „Sołtys Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego 2011" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Lipiec 2011 11:42

 

Kandydatów do konkursu mogą zgłaszać rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa (min. 5 osób.), rady parafialne, organizacje pozarządowe, w tym. m.in. Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich oraz organy władzy samorządowej. Więcej informacji tutaj 

 

          

 

Poprawiony: Piątek, 22 Lipiec 2011 12:01
 
LGD organizuje konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Lipiec 2011 20:11

 

„Wędrówki po obszarze LGD „Vistula-Terra Culmensis” KONKURS FOTOGRAFICZNY  

 Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” z siedzibą w Stolno 112, 86-212 Stolno ogłasza konkurs fotograficzny  skierowany jest do mieszkańców obszarów gmin wiejskich: Chełmno, Grudziądz, Lisewo, Stolno, w wieku od 15 do 30 roku życia. Celem konkursu jest:

 

 - promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR), tj. obszaru gmin Lisewo, Stolno, Grudziądz, Chełmno, 

Więcej…
 
Formularze opłat środowiskowych w sieci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Lipiec 2011 20:33

 

Urząd Marszałkowski uruchomił dostępne on-line bezpłatne narzędzie informatyczne, ułatwiające wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska. Jest łatwe, bezpieczne i nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Już dziś mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa.  Urząd Marszałkowski uruchomił dostępne on-line bezpłatne narzędzie informatyczne, ułatwiające wyliczanie opłat za korzystanie ze środowiska. Jest łatwe, bezpieczne i nie wymaga posiadania podpisu elektronicznego. Już dziś mogą z niego korzystać wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa. Narzędzie z prostym, intuicyjnym interfejsem jest elektronicznym formularzem do wyliczania stosownej opłaty. Wystarczy zalogować się za pomocą wybranego dowolnie identyfikatora i hasła, wprowadzić dane firmy, a następnie informacje, które w zwykłym trybie wprowadza się do standardowego papierowego formularza. Dla dopełnienia formalności wypełniony formularz należy wydrukować, opatrzyć właściwymi pieczątkami i podpisami oraz wysłać pocztą na adres:
Poprawiony: Poniedziałek, 18 Lipiec 2011 20:36
Więcej…
 
Folder NGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 12 Lipiec 2011 19:32

 Informujemy, iż w w ramach projektu pn. „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego” realizowanego przez Gminę Stolno z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Zadanie 3: „Wyższe kompetencje – lepsza jakość pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,Priorytet V. Dobre rządzenie; Działanie 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej; Poddziałanie 5.2.1. Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej  wydany został Biuletyn o funkcjonujących NGO w Powiecie Chełmińskim i Gminie Grudziądz. Poniżej zamieszczamy do pobrania Biuletyn o funkcjonujących NGO w Powiecie Chełmińskim i Gminie Grudziądz. Zachęcamy do pobrania i zapoznania się nim. Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety znajdującej się z prawej strony. 

Poprawiony: Czwartek, 14 Lipiec 2011 20:56
Więcej…
 
LGD rozpoczyna nabór na kurs z rękodzieła artystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Lipiec 2011 05:06

Od dnia 11 lipca br. rozpoczyna się nabór na kurs z rękodziała artystycznego. Projekt skierowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych, długotrwale bezrobotnych, oraz nieaktywnych zawodowo. Kurs przewiduje 38 godzin szkolenia, w tym: sposoby łączenia i odpowiedni dobór materiałów do wyrobu korali, bransoletek, zawieszek, kolii, kolczyków oraz zajęcia z doradcą zawodowym.

Więcej informacji na stronie LGD Vistula pod adresem www.lgdvistula.org 

 
LGD rozpoczyna kurs z zakresu rękodzieła artrystycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:48

Lokalna Grupa Działania ''Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję'' w okresie od 01.07.2011 – 30.09.2011 realizować będzie projekt pn. '' KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI – kurs z zakresu rękodzieła artystycznego'' – zakres zadań obejmuje wyroby sztucznej biżuterii. Kurs przewiduje 38 godzin szkoleniowych, w tym narzędzia i materiały używane do wyrobu biżuterii; korale, bransoletki, zawieszki, kolie i kolczyki – sposoby łączenia elementów i odpowiedni dobór materiałów oraz zajęcia z doradcą zawodowym. Projekt jest skierowany do 20 kobiet, zamieszkujących obszary wiejskie gmin: Stolno, Lisewo, Chełmno i Grudziądz. Wsparcie mogą otrzymać kobiety bezrobotne, długotrwale bezrobotne, nieaktywne zawodowo, a także uczące się w systemie zaocznym. Kurs będzie się odbywać w 4 grupach na terenie każdej z gmin, wchodzących w skład LGD. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych u 20 kobiet. Wartość dofinansowania projektu wynosi 48 530,00zł. 

Poprawiony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 20:16
Więcej…
 
Koniec kursu kosmetycznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:39
Z końcem czerwca Lokalna Grupa Działania ''Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję'' zakończyła kurs w ramach projektu pn. '' KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI – kurs kosmetyczny z elementami stylizacji paznokci i wizażu''. Udział w kursie wzięło 16 kobiet – mieszkanek gmin Stolno, Lisewo, Chełmno oraz Grudziądz. Podczas szkolenia uczestniczki poznały teoretyczne zasady funkcjonowania salonu kosmetycznego, budowę i fizjologię skóry i włosów oraz preparaty do pielęgnacji twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i stóp oraz nabyły praktycznych umiejętności. Potrafią wykonać depilację i hennę, poznały tajniki wykonania manicure, pedicure, a także zdobyły praktyczną wiedzę w zakresie metod zdobienia i przedłużania paznokci. Panie odbyły również zajęcia z rodzajów makijażu i zasad ich wykonywania oraz zajęcia z wizażu, tym dziale panie poznały historię makijażu, harmonię kolorów, barwy podstawowe oraz ich typologię. Uczestniczki chętnie brały udział w proponowanych zajęciach, spotkania pozwoliły im się bliżej poznać, zintegrować. W ramach kursu odbyły się także spotkania z doradcą zawodowym. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się 22 czerwca w Stolnie. Podczas spotkania uczestniczkom uroczyście zostały wręczone certyfikaty oraz upominki – zestaw do stylizacji paznokci oraz kosmetyki, które pozwolą paniom na praktyczne wykorzystanie nabytych podczas kursu umiejętności.
Poprawiony: Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:48
Więcej…
 
Małe Projekty - zmiana formularza wniosku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:20
W ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie  odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań  Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.W celu ułatwienia przygotowania wniosków o przyznanie pomocy został opracowany aktywny formularz wniosku w wersji 4z w formacie .pdf.Wraz z papierową wniosku o przyznanie pomocy (wydrukowana wersja aktywnego formularza), Wnioskodawca powinien złożyć jego wersję elektroniczną na nośniku  danych (zalecane jest przekazanie wniosku na płycie CD/DVD), co wpłynie na usprawnienie obsługi wniosku. Na w/w nośniku danych powinien znajdować się tylko i wyłącznie plik zawierający wniosek w formacie PDF. W celu prawidłowej obsługi aktywnego formularza wniosku konieczne jest używanie Acrobat Readera 9.3 lub nowszej. Wersje te są do pobrania na stronie www.adobe.com.  Więcej informacji tutaj
 
Dzień Dziecka w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:33

 

4 czerwca w Stolnie dzięki inicjatywie pani sołtys Annie Kunkel oraz Radzie Sołeckiej odbył się I Piknik z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane gry, konkurencje i zabawy przysporzyły wiele uśmiechu i radości naszym milusińskim. Scenariusz został przygotowany w taki sposób, aby każde dziecko bez względu na wiek mogło znaleźć coś dla siebie. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której zadaniem uczestników było napełnienie plastikowych butelek wodą. Zadanie wymagało nie lada precyzji i zaangażowania wszystkich członków poszczególnych drużyn. A śmiechu było przy tym co niemiara... Zgromadzonych nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy, udział w konkurencjach chętnie brali również rodzice dzieci.Podczas spotkania nie zabrakło smakołyków oraz drobnych upominków dla najmłodszych. A to wszystko dzięki licznym sponsorom, którzy zechcieli wspomóc działania pani sołtys, za co Pani Anna Kunkel oraz wszystkie dzieci bardzo dziękują.
Poprawiony: Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:49
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 65