Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1445
mod_vvisit_counterWczoraj2631
mod_vvisit_counterBieżący tydzień11780
mod_vvisit_counterMiniony tydzień16523
mod_vvisit_counterBieżący missiącu41606
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc58537
mod_vvisit_counterRazem1850597
Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Małe Projekty - zmiana formularza wniosku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 19:20
W ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie  odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań  Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.W celu ułatwienia przygotowania wniosków o przyznanie pomocy został opracowany aktywny formularz wniosku w wersji 4z w formacie .pdf.Wraz z papierową wniosku o przyznanie pomocy (wydrukowana wersja aktywnego formularza), Wnioskodawca powinien złożyć jego wersję elektroniczną na nośniku  danych (zalecane jest przekazanie wniosku na płycie CD/DVD), co wpłynie na usprawnienie obsługi wniosku. Na w/w nośniku danych powinien znajdować się tylko i wyłącznie plik zawierający wniosek w formacie PDF. W celu prawidłowej obsługi aktywnego formularza wniosku konieczne jest używanie Acrobat Readera 9.3 lub nowszej. Wersje te są do pobrania na stronie www.adobe.com.  Więcej informacji tutaj
 
Dzień Dziecka w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:33

 

4 czerwca w Stolnie dzięki inicjatywie pani sołtys Annie Kunkel oraz Radzie Sołeckiej odbył się I Piknik z okazji Dnia Dziecka. Przygotowane gry, konkurencje i zabawy przysporzyły wiele uśmiechu i radości naszym milusińskim. Scenariusz został przygotowany w taki sposób, aby każde dziecko bez względu na wiek mogło znaleźć coś dla siebie. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja, w której zadaniem uczestników było napełnienie plastikowych butelek wodą. Zadanie wymagało nie lada precyzji i zaangażowania wszystkich członków poszczególnych drużyn. A śmiechu było przy tym co niemiara... Zgromadzonych nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy, udział w konkurencjach chętnie brali również rodzice dzieci.Podczas spotkania nie zabrakło smakołyków oraz drobnych upominków dla najmłodszych. A to wszystko dzięki licznym sponsorom, którzy zechcieli wspomóc działania pani sołtys, za co Pani Anna Kunkel oraz wszystkie dzieci bardzo dziękują.
Poprawiony: Niedziela, 03 Lipiec 2011 19:49
Więcej…
 
LGD ogłasza nabór wniosków do konkursu "Małe projekty" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:39
Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję informuje o możliwości składania wniosków o  o przyznanie pomocy w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, tj. operacji, które nie  odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań  Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Celem działania „Małych projektów” jest  poprawa jakości życia oraz większe zróżnicowanie działalności gospodarczej na obszarze LGD. 
Pomoc finansową może uzyskać: pełnoletnia osoba fizyczna zamieszkująca na obszarze objętym LSR, osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą na obszarze LSR, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej,  której ustawy przyznają zdolność prawną, jezli posiada siedzibę na obszarze LSR lub prowadzi na nim działalność. 
 
Więcej informacji TUTAJ 
Poprawiony: Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:46
 
konkursu pn. "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w gospodarstwie rolnym .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 19:25
I Regionalny Konkurs pn. "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w gospodarstwie rolnym z elementami prawa z zakresu rolnictwa obowiązującego w UE". Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu bezpiecznej pracy w rolnictwie, kształcenia prawidłowych nawyków i postaw podczas pracy rolniczej oraz poszerzenie wiedzy na temat rolników jako członków UE. 
 
 
Uwaga mieszkańcy Gminy Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 24 Maj 2011 08:13

 

Gmina Stolno informuje, iż w partnerstwie z  Fundacją Ziemia Gotyku będzie od dnia  1.08.2011r. do 30.09.2013r. realizowała projekt „Pawełek i Ola idą do przedszkola” w ramach programu Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie to  realizowane jest wspólnie z Gminą Stolno oraz innymi gminami (Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie, Kijewo Królewskie, Lisewo,  oraz Wąbrzeźno). Przedszkole na terenie Gminy Stolno jest zlokalizowane w Zespole Szkół Nr 2 w Robakowie. Zajęcia są kierowane do dzieci w wieku  od 3 do 4 lat, będą prowadzone w dni nauki szkolnej w okresie od 1.08.2011r. do 30.09.2013r. w godzinach przedpołudniowych (4 godziny dziennie).   Wszelkich informacji oraz zapisy do w/w przedszkola prowadzi Pani Monika Stępień – Pracownik Urzędu Gminy Stolno pod numerem telefonu (56) 677 09 16, pokój Nr 9.

Biorąc pod uwagę bogaty program zajęć proponowanych w ramach projektu„ Pawełek i Ola idą do przedszkola” (wycieczki, spotkania z logopedą, pedagogiem, gry i zabawy integracyjne na bazie nowoczesnych pomocy dydaktycznych) mamy nadzieje, iż Państwo zdecydują się na bezpłatny udział dziecka w zajęciach i zaszczycą nas Państwo na spotkaniu organizacyjno-rekrutacyjnym, które odbędzie się w dniu 31 maja br. o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Nr 2 w Robakowie.

 

 
Festiwal Lekkoatletyczny dla wszystkich mieszkańców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 15 Maj 2011 09:17

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny odbędzie się 3 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy. Ta cykliczna, największa w regionie międzynarodowa impreza sportowa przyciąga rokrocznie wiele gwiazd światowego formatu oraz rzesze kibiców lekkoatletycznych. W tym roku festiwal jest elementem obchodów Święta Województwa. Zapraszamy reprezentantów samorządów lokalnych do wzięcia udział w licznych konkurencjach i zabawach towarzyszących imprezie.Europejskiemu Festiwalowi Lekkoatletycznemu będzie towarzyszył rodzinny festyn na obiektach Zawiszy. Zabawa organizowana wspólnie z Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park rozpocznie się o godzinie 17. Organizatorzy planują wiele atrakcji dla wszystkich uczestników.

 Zapraszamy zespoły reprezentujące gminy (dzieci, młodzież, przedstawicieli władz samorządowych) do wzięcia udziału w licznych konkurencjach i zabawach. Planowane są m.in. próba bicia rekordu Guinnesa w biegu sztafetowym 30 minutowym, wyrzut piłki z autu na odległość, przeciąganie liny, podbijanie piłki nożnej (żonglerka), wyścigi w workach, bieg na czas, skok wzwyż przez gumę oraz wiele innych.

Poprawiony: Wtorek, 24 Maj 2011 08:16
Więcej…
 
LGD organizuje majówkę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 08 Maj 2011 10:13

  

W dniu 21 maja 2011 roku w Starogrodzie na Górze Zamkowej odbędzie się majówka.

W programie m.in. pokaz pirotechniczny, turniej gmin i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakacie.  

 

 

Poprawiony: Niedziela, 08 Maj 2011 10:39
 
Beatyfikacja Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 28 Kwiecień 2011 13:53
 
Uroczystości beatyfikacyjne Jana Pawła II już w najbliższy weekend. Główne uroczystości odbędą się 1 maja. Poprzedzi je czuwanie modlitewne 30 kwietnia w Rzymie, a zakończy 2 maja msza dziękczynna. Na widok publiczny zostaną wystawione szczątki papieża. 5 maja zostaną one pochowane w kaplicy św. Sebastiana w bazylice watykańskiej.
Poniżej oficjalny program beatyfikacji:
W komunikacie opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe wymieniono pięć ceremonii, które odbędą się w związku z wyniesieniem polskiego papieża na ołtarze.

Pierwszą z nich będzie w sobotę 30 kwietnia czuwanie modlitewne na terenie antycznego stadionu Circus Maximus, rozpoczynające się o godzinie 20, a zorganizowane przez diecezję rzymską. Jej wikariusz kardynał Agostino Vallini będzie przewodniczył uroczystości, której uczestników pozdrowi za pośrednictwem łącz telewizyjnych Benedykt XVI. Czuwanie ma trwać do 22.30. 


Poprawiony: Czwartek, 28 Kwiecień 2011 14:03
Więcej…
 
Ogłoszenie o dyżurach koordynatorów z LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 21 Kwiecień 2011 07:37

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” informuje wszystkich mieszkańców Gmin Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno, iż koordynatorzy gminni pełnią dyżury, podczas których świadczą usługi doradcze w zakresie przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1. „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”

Harmonogram dyżurów koordynatorów gminnych
Świadczenie usług doradczych jest bezpłatne

Poprawiony: Czwartek, 21 Kwiecień 2011 07:45
Więcej…
 
Przedłużenie nabory na kurs ogłoszony przez LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Kwiecień 2011 20:04
W związku z informacją z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, dotyczącą zmian statusu uczestników, kwalifikujących się do objęcia wsparciem w ramach projektu pn. ''KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI – kurs kosmetyczny z elementami stylizacji paznokci i wizażu'' Lokalna Grupa Działania ''Vistula -Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję'' wydłuża okres rekrutacji do w/w projektu do dnia 21 kwietnia 2011r. do godz. 15.00.
W/g nowych wytycznych uczestnikami w projekcie mogą być osoby:
  • bezrobotne (w tym długotrwale bezrobotne),
  • osoby nieaktywne zawodowo (w tym osoby uczące się w systemie zaocznym).
Formularze należy składać bezpośrednio w biurze LGD (przy budynku UG w Stolnie) lub u koordynatorów gminnych (pracownicy poszczególnych urzędów gmin):
Poprawiony: Wtorek, 19 Kwiecień 2011 20:12
Więcej…
 
LGD organizuje kurs "Klub aktywnej kobiety" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 06 Kwiecień 2011 11:33
Cel projektu: wsparcie oddolnych inicjatyw na rzecz aktywnej integracji i aktywizacji zawodowej 40 kobiet z obszaru LGD, zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Wartość dofinansowania projektu: 35.560, 00 zł.
Projekt skierowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych, długotrwale bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo. Kurs przewiduje organizację 8 spotkań tematycznych: trening interpersonalny, i motywacyjny, warsztaty kosmetyczne,  warsztaty z zakresu samoobrony, wykład z zakresu zdrowia kobiety, warsztaty dekoratorstwa, spotkania w kuchni-wspólne pieczenie ciast.

 

Poprawiony: Środa, 06 Kwiecień 2011 11:37
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 64