Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj733
mod_vvisit_counterWczoraj1555
mod_vvisit_counterBieżący tydzień5219
mod_vvisit_counterMiniony tydzień9102
mod_vvisit_counterBieżący missiącu34270
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc41944
mod_vvisit_counterRazem1733231
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" 2011 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 16 Luty 2011 19:02

Rozpoczęły się zapisy do XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalnych Mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U-10. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Na zdobywców Pucharu Tymbarku i tytułu Mistrzów Polski,  obok wielkich emocji, czekają wspaniałe nagrody – wyjazd na imponujący stadion klubu Ajax Amsterdam oraz możliwość treningu w jednej z najlepszych, piłkarskich młodzieżowych szkółek świata. Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” należy do największych i najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek w Polsce. Z roku na rok bije kolejne rekordy popularności i budzi coraz większe emocje wśród młodych zawodników, trenerów oraz kibiców. Tylko w 2010 roku o zwycięstwo w Turnieju walczyło ponad 40 000 piłkarek i piłkarzy, którzy z ogromną pasją rywalizowali na boiskach w duchu fair play.

Poprawiony: Środa, 16 Luty 2011 19:07
Więcej…
 
Na beaatyfikację Jana Pawła II samolotem z Bydgoszczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 02 Luty 2011 11:12

Już wkrótce rozpocznie się sprzedaż biletów lotniczych na przelot z Bydgoszczy na lotnisko Rzym - Fiumicino, gdzie podróżni z regionu będą mieli możliwość wzięcia udziału w uroczystej beatyfikacji papieża Jana Pawła II w Watykanie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pielgrzymów z naszego województwa wyczarterowane zostały od PLL „LOT" dwa samoloty Boeing 737-400, w każdym z nich dla pasażerów dostępnych będzie około 130 miejsc. Obecnie prowadzone są negocjacje co do jak najniższej ceny biletów lotniczych. Dla pasażerów, którzy zdecydują się na wylot z BZG, parking będzie kosztował złotówkę.
Uroczystości odbędą się 1 maja 2011 roku w Watykanie około godz. 10. Poniżej przewidywane godziny kursowania samolotów.

Poprawiony: Środa, 02 Luty 2011 11:15
Więcej…
 
Stolno z "lotu ptaka" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 27 Styczeń 2011 20:56

Poniżej przedstawiamy link do fotek pokazujących miejscowość Stolno z lotu ptaka. Fotografie zamieszczone dzięki uprzejmości jednego z mieszkańców Stolna, który sam je zamieścił na naszym forum. Fotki naprawdę ciekawe i miejmy nadzieję, że będą pojawiały się takie ciekawe ujęcia  kolejnych miejscowości naszej gminy .... 

 Link do zdjęć:  http://www.stolno.com.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=91&func=view&id=18&catid=8

Poprawiony: Czwartek, 27 Styczeń 2011 21:13
 
Plany LGD Vistula – Terra Culmensis na 2011 rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 17 Styczeń 2011 11:51
  1. W 2011 roku skupimy się na dwóch obszarach działalności:
    Nabory wniosków od beneficjentów z terenu LGD.
     - Planujemy w I kwartale 2011 roku ogłosić konkurs na tzw. Małe Projekty. Środki jakie zamierzamy przeznaczyć na ten cel wynoszą 100 tys. zł., gdzie ubiegać się o wsparcie będą mogły zarówno osoby prawne, jak i fizyczne.
    - w II kwartale ogłosimy konkurs na wparcie tworzenia lub rozwoju mikroprzedsiębiorczości na wsi skierowany do osób fizycznych ubezpieczonych w ZUS-ie.  Kwota jaką dysponujemy na to działanie wynosi 200 tys. zł.
    - w III kwartale o środki będą mogły aplikować m.in. gminy w ramach działania Odnowa i Rozwój Wsi. Środki jakie zostaną przeznaczone na wsparcie inwestycji z tego zakresu wyniesie prawie 1,3 mln. zł.
Więcej…
 
Mała wieś, duże inspiracje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 16 Styczeń 2011 19:09

… andrzejki, mikołajki, nowopowstałe stowarzyszenie „Lepsze jutro”, aerobik.....to wszystko dzieje się w małej miejscowości Gorzuchowo.
      Stowarzyszenie powstało dzięki inicjatywie byłego sołtysa Romana Popka, który to po szkoleniach organizowanych przez LGD w ramach projektu „Akademia sołtysów” złapał „bakcyla” na wykorzystanie funduszy unijnych. Po długotrwałych procedurach rejestracji (wpis do KRS, uzyskanie numeru NIP, REGON, nadanie konta w banku, zgłoszenia do urzędu skarbowego) w końcu stowarzyszenie zostało zarejestrowane. Pomimo iż proces rejestracji trwał tak długo członkowie nie stracili zapału do działa. W ostatni piątek miesiąca odbywają się spotkania członków podczas których omawiane są codzienne problemy mieszkańców, sposoby ich rozwiązywani, jak i poruszane są zwykłe tematy integrujące, zbliżające, pozwalające przede wszystkim miło pędzić czas wśród swoich sąsiadów.

Więcej…
 
Rozkład czasu pracy Urzędu Gminy Stolno w 2011 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 01 Styczeń 2011 19:50

Rozkład czasu pracy Urzędu Gminy Stolno na 2011 rok został wprowadzony Zarządzeniem nr 94/2010 Wójta Gminy Stolno z dnia 30.12.2010r.

Zobacz rozkład czasu pracy 

Poprawiony: Sobota, 01 Styczeń 2011 20:03
 
UWAGA!!! Awaria telefonów w Urzędzie Gminy Stolno PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Grudzień 2010 12:17

W związku z awarią linii telefonicznych mogą wystąpić problemu z łącznością telefoniczną z Urzędem Gminy. W związku z tym faktem poniżej podajemy trzy numery tel. komórkowych, pod którymi można się kontaktować:

Skarbnik Gminy Beata Bigos -  667 93 99 24

Wójt Gminy Jerzy Rabeszko - 605 06 04 51 

Sekretarz Gminy Anna Bochen - 601 16 17 22

Agnieszka Ziółkowska - 691 14 90 51

Andrzej Jesiołek -  512 34 62 60

 

Poprawiony: Środa, 12 Styczeń 2011 09:32
 
Idźmy do wyborów! Pieniądze na place zabaw czekają PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 17 Listopad 2010 11:08
Nagrodzimy lokalne społeczności, które najbardziej serio potraktują udział w wyborach samorządowych 21 listopada. W obwodach o największej frekwencji głosowania wiosną przyszłego roku stanie pięć ufundowanych przez samorząd województwa placów zabaw. To już się raz udało. Pierwszy konkurs, w którym nagrodami były sfinansowane przez województwo place zabaw w gminach, w których osiągnięto najwyższą frekwencję wyborczą, zorganizowaliśmy rok temu, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Dzięki temu, że do urn poszliśmy naprawdę tłumnie, wykazując się wielką obywatelską odpowiedzialnością, w obecnej kadencji nasz region reprezentują w PE aż trzej deputowani. Chcemy, by także w tych wyborach padały frekwencyjne rekordy. Wybieramy przecież tych, którzy będą rządzić w naszych miastach, gminach i powiatach, a także naszym regionem przez najbliższe cztery lata – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. 
Poprawiony: Środa, 17 Listopad 2010 11:19
Więcej…
 
II spotkanie informacyjne w ramach projektu: ”Aktywna integracja społeczna mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Listopad 2010 10:54

W dniu 28.10.2010 r. w Cepnie odbyło się II spotkanie informacyjne w ramach projektu: ”Aktywna integracja społeczna mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno”. Spotkanie było poświęcone zagadnieniu integracji społecznej, ekonomii społecznej i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu prezentowane przez Centrum Integracji społecznej z Torunia, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej z Bydgoszczy oraz przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stolnie. W spotkaniu wzięło udział 35 osób. Byli to: radni, gospodynie domowe, osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo, podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali certyfikaty uczestnictwa, którego uroczystego wręczenia dokonała Kierownik projektu – Pani Monika Stępień.

Więcej…
 
"Aktywna integracja społeczna mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno"- Nabór na III spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 27 Październik 2010 20:12
Gmina Stolno realizuje dla mieszkańców Gminy Stolno projekt pn. „Aktywna integracja społeczna mieszkańców i mieszkanek Gminy Stolno”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i realizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji na podstawie podpisanej umowy o dofinansowanie projektu z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.W ramach projektu zapraszamy na III spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 23.11.2010 r. w Wabczu.
Więcej…
 
Wymiana dobrych praktyk i doświadczeń pomiędzy JST PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Wrzesień 2010 13:43
W dniach 23-24 września 2010 roku odbyło się pierwsze spotkanie nt. wymiany dobrych praktyk i doświadczeń oraz porównywanie jakości usług pomiędzy pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego. Spotkanie miało miejsce w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Exploris w Pieczyskach. Uczestnikami spotkania zgodnie założeniami projektu byli pracownicy i pracowniczki jednostek samorządu terytorialnego. Spotkanie powadzone było przez Annę Bochen Kierowniczkę Projektu oraz Hannę Łowicką specjalistkę ds. monitoringu i ewaluacji. Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki wymieniali się doświadczeniami w zakresie realizacji projektów finansowanych z EFS na przykładzie realizowanego projektu w ramach działania 5.2.1. „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego”. Między innymi omówiono sposób sporządzania wniosków o płatność, monitoring rezultatów miękkich i twardych, dobre praktyki związane z realizacją projektów.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 63