Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Newsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj139
mod_vvisit_counterWczoraj597
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2572
mod_vvisit_counterMiniony tydzień4216
mod_vvisit_counterBieżący missiącu17677
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc17322
mod_vvisit_counterRazem1065371
Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Nowa strona ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Sierpień 2016 13:03
Wkrótce dostępna będzie nowa, czytelna łatwa w obsłudze strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Nowa witryna zus.pl, która na razie jest dostępna dla klientów ZUS pod adresem http://beta.zus.pl, jest bardziej czytelna i łatwiejsza w obsłudze niż dotychczasowa strona.
Zmiana witryny polegała m.in. na  uproszczeniu nazewnictwa poszczególnych kategorii klientów ZUS. Teraz wszyscy zarówno pracownicy jak i lekarze, przedsiębiorcy, świadczeniobiorcy czy też osoby ubiegające się o świadczenie będą mogli przyporządkować się do konkretnej grupy.
Więcej…
 
Darmowy kurs języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 22 Sierpień 2016 08:46
Darmowy kurs angielskiego. Informacje i zapisy:
www.wkdk.pl/c/wg2
Liczba miejsc ograniczona ‐ decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo każdy uczestnik kursu, po jego ukończeniu, otrzyma darmowy podręcznik do nauki języka angielskiego.
 
Zmiana siedziby LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 02 Sierpień 2016 06:33

Lokalna Grupa Działania "Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję" informuje, iż od 01.08.2016 r. biuro grupy mieści się w miejscowości Sztynwag 46, 86-302 Sztynwag. Biuro znajduje się na  I piętrze w budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudzie. Dane kontaktowe: tel. 501-795-541, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.lgdvistula.org

Poprawiony: Wtorek, 13 Wrzesień 2016 13:22
 
Konkurs na najsmaczniejsze ciasto drożdżowe ”dożynek powiatowo - gminnych Stolno 216 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Lipiec 2016 13:00
Konkurs skierowany jest do mieszkańców powiatu chełmińskiego.Celem konkursu jest: prezentacja różnorodnych (tradycyjnych i współczesnych) przepisów na ciasto drożdżowe, sprawdzenie swoich umiejętności, aktywizacja mieszkańców powiatu, propagowanie tradycyjnego wypieku ciast, wymiana doświadczeń kulinarnych. Zgłoszenia do udziału w konkursie  należy dokonać na karcie zgłoszenia stanowiącej załącznik Nr 1 do niniejszego regulaminu, w siedzibie Urzędu Gminy w Stolnie (biblioteka) w terminie do 25 sierpnia 2016 r., do godz. 15.00 osobiście lub pod numerami tel. 56 677 09 25,  56 677 09 13
Więcej informacj w regulaminie
 
Okresowa emerytura rolnicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Lipiec 2016 13:25
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie okresowej emerytury rolniczej.
Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) osobie, której upłynął okres, na jaki została przyznana jej renta strukturalna przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, przysługuje okresowa emerytura rolnicza do dnia osiągnięcia tego wieku. 
Więcej…
 
Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzdaży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Lipiec 2016 13:42

Zobacz wykaz 

 
Informacja dot. szczepień przeciwko pneumokokom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Lipiec 2016 09:24
Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.
„Szczepienia to najskuteczniejsza, bezpieczna i jedyna metoda zapobiegania wielu groźnym chorobom wywoływanym przez pneumokoki. Obecnie, przy powszechnym dostępie do internetu, rodzice napotykają wiele nieprawdziwych i niesprawdzonych informacji odnośnie szczepień. Dlatego, postawiliśmy sobie za cel edukowanie ich w temacie zagrożeń ze strony pneumokoków, które są szczególnie groźne dla małych dzieci oraz przekazywanie rzetelnych informacji opartych na wiedzy medycznej i doświadczeniu lekarzy” – mówi Andrzej Kuczara, Prezes Fundacji Aby żyć.
Więcej…
 
Tradycje, zwyczaje i smaki Ziemi Chełmińskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 28 Czerwiec 2016 15:14
 Lokalna Grupa Działania " Vistula Terra Culmensis- Rozwój przez Tradycję" oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko - Pomorskiego zapraszają wszystkich chętnych z gmin wchodzących w skład LGD, tj. z gmin: Chełmno, Grudziądz, Gruta, Lisewo, Łasin, Płużnica, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Stolno, Świecie nad Osą na spotkanie z historią pn. " Tradycje, zwyczaje i smaki Ziemi Chełmińskiej”, które odbędzie się 10 lipca br. na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku gmina Grudziądz od godz. 15:00 do godz. 22:00.
Celem organizacji spotkania z historią jest promocja oraz ochrona lokalnego dziedzictwa kulinarnego, kulturalno – historycznego poprzez stworzenie inscenizacji życia wsi dawnej. Teren wystrojem, stanowiskami, aranżacje pozwoli nam przenieść się w czasy dawne, by zobaczyć jak wyglądał dzień na wsi. 
Więcej informacji  
 
Ostrzeżenie o upałach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 23 Czerwiec 2016 13:55
Zjawisko: upał
Stopień zagrożenia: 1
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie – subregion północno-zachodni
Ważność: od godz. 14:00 dnia 23.06.2016 do godz. 18:00 dnia 25.06.2016
Przebieg: prognozuje się temperaturę maksymalną w czwartek od 29°C do 30°C, 
w piątek oraz w sobotę od 32°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi: brak
Dyżurny synoptyk: Przemysław Szrama
Źródło informacji: IMGW-PIB, ostrzeżenie nr 28 
 
Miliony na dofinansowanie bezpieczeństwa w pracy rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Czerwiec 2016 12:27
Przedsiębiorcy gremialnie chcą poprawiać bezpieczeństwo w pracy. Już dziś złożone przez nich projekty dotyczące utrzymania zdolności pracowników do pracy pokrywają pełną pulę blisko 48 mln zł, którą Zakład ma do rozdysponowania w tym roku. ZUS nie zaprzestaje jednak przyjmowania wniosków.  
Przedsiębiorcy (płatnicy składek) mogą ubiegać się o wsparcie w ramach trzech rodzajów projektów, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa w pracy: inwestycyjnych, doradczych oraz inwestycyjno-doradczych. Poziom dofinansowania, w zależności od wielkości firmy waha się w przedziale od 20 do 90 proc. i od 40 tys. do 500 tys. zł.
Więcej…
 
XII Powiatowy Festyn Ruchowo-Rekreacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 14 Czerwiec 2016 10:01
Dnia 4 czerwca  br. na boisku przy Zespole Szkół Nr2 w Robakowie odbył się 
 „XII Powiatowy Festyn Ruchowo-Rekreacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z okazji dnia dziecka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno oraz Urząd Gminy Stolno. Dobra współpraca z dyrektorami szkół a także z gronem pedagogicznym, sołtysami, radnymi i wolontariuszami owocuje łatwą i wydajną współpracą w przygotowaniu imprezy na taką skalę(szkoły użyczyły materacy, ławek i innych sprzętów potrzebnych w zorganizowaniu imprezy).
Poprawiony: Wtorek, 14 Czerwiec 2016 11:11
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 48