Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj361
mod_vvisit_counterWczoraj2344
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2705
mod_vvisit_counterMiniony tydzień16030
mod_vvisit_counterBieżący missiącu35716
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc68137
mod_vvisit_counterRazem2151655
Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 czerwca 2019 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Czerwiec 2019 14:11

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 czerwca 2019 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Od 1 czerwca 2019 r. kwoty przychodu powodujące zmniejszenie/zawieszenie emerytury lub renty wynoszą odpowiednio:

  • 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, tj. 3 465 zł 70 gr
  • 130% tego wynagrodzenia, tj. 6 436 zł 30 gr
Więcej…
 
Okólnik dot. konkursu "Piękna zagroda" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Czerwiec 2019 14:03

Wójt Gminy Stolno zaprasza mieszkańców Gminy do udziału w XIX edycji konkursu pn.: „Piękna zagroda”. Założeniem konkursu jest zachęcenie mieszkańców naszej gminy  do zadbania o estetykę, poprawę warunków bytowych oraz ekologię gospodarstw.
W konkursie mogą brać udział właściciele zagród wiejskich i działek siedliskowych.
Warunkiem udziału w konkursie jest przedłożenie karty zgłoszeniowej dostępnej w Urzędzie Gminy pok. 13 do dnia 26 czerwca 2019 r.
 Do 26 lipca 2019 r. przedstawiciele Gminnej Komisji Konkursowej dokonają przeglądu zgłoszonych zagród i działek siedliskowych oraz wytypowani zostaną laureaci w obu kategoriach. Laureaci pierwszych miejsc zostaną poddani ocenie na szczeblu powiatowym.
Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród nastąpi na uroczystościach dożynkowych.

Więcej…
 
Piknik militarny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 21 Maj 2019 06:33

Zarząd LGD "Vistula - Terra Culmensis" serdecznie zaprasza na III PIKNIK MILITARNY, który odbędzie się: 08 CZERWCA br. od godz. 16.00 na terenie Fortu Wielka Księża Góra w Wielkich Lniskach - Gmina Grudziądz. Piknik stanowi idealną okazję do spotkania z Lokalną Grupą Działania, do zapoznania się z zakresem działań realizowanych przez LGD, szczególnie w zakresie wdrażania założeń zaplanowanych w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) dla obszaru LGD "Vistula – Terra Culmensis" na lata 2016 - 2023.

Beznazwy-1

 
Sprawozdanie z działalności przedszkola (Stolno) za marzec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 16 Maj 2019 07:22

20 marca zaproszeni zostali rodzic wraz z dziećmi na Drzwi Otwarte przedszkola. Zaprezentowany został bogaty program artystyczny. Były wiersze, piosenki i tańce, a także zwiedzanie przedszkola. Wszyscy goście byli zadowoleni z występów.
21 marca wraz z koleżankami i kolegami z przedszkola 5-godzinnego i zerówki przywitano wiosnę. Każde dziecko miało kolorowe ubranie, na którym znalazł się kwiat – symbol wiosny. Tego dnia odbył się przemarsz w okolicach przedszkola. Dzieci niosły marzannę oraz grały na instrumentach.
W marcu dzieci poznawały charakterystyczne oznaki zbliżającej się wiosny. Śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki zapowiadające przyjście nowej pory roku. Przeliczali w dostępnym dla siebie zakresie, malowali wiosenne pejzaże, kwiaty i ptaszki. Rozwijali sprawność manualną wykonując kreatywne prace plastyczne. Spacerowali w okolicy przedszkola szukając znaków Pani Wiosny, dostrzegali zmiany w przyrodzie związane z nadejściem wiosny. Dziewczynki i chłopcy poznały nazwy ptaków powracających do nas wiosną oraz pierwszych wiosennych kwiatków. Dzieci nauczyły się dostrzegać zmienność marcowej pogody zgodnie z hasłem „W marcu jak w garncu”.


FOTOGRAFIE

Poprawiony: Czwartek, 16 Maj 2019 07:41
 
Wizyta studyjna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 16 Maj 2019 06:44

Lokalna Grupa Działania "Vistula - Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycją" w terminie 13 - 14 czerwca 2019 r. organizuje wizytę studyjną, której celem jest wymiana doświadczeń, budowanie potencjału, sieciowanie, nabywanie dobrych praktyk w zakresie działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich. Zapoznaj się z regulaminem, sprawdź czy kwalifikujesz się do wzięcia udziału.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www LGD "Vistula - Terra Culmensis" pod linkiem 

 
Nabór wniosków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 14 Maj 2019 13:47

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie  na działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym, takich jak: aktywizacja społeczno-zawodowa (w tym szkolenia i podnoszące kompetencje i/lub dające nowe umiejętności zawodowe i społeczne oraz na działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.: lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej, inne rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej - czytaj więcej


 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:38

LGD "Vistula-Terra Culmensis” wraz z Partnerami: LGD "Zakole Dolnej Wisły",Local Action Group "Gorski Kotar" (Chorwacja), "Gaujas Partneriba", "Jurkante" (Łotwa) rozpoczyna wdrażanie projektu „Inteligentne specjalizacje w promocji dziedzictwa lokalnego”. Projekt zakłada opracowanie Kodeksu Dobrych Praktyk w zakresie innowacyjnych metod promocji lokalnego dziedzictwa - dowiedz się więcej

 
Rozkład jazdy autobusów na linii Chełmno - Grudziądz PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:11

rozklad-jazdy_M

Poprawiony: Czwartek, 25 Kwiecień 2019 08:40
 
Zapraszamy na konkurs dzieci i młodzież do wygrania rowery i hulajnoga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 17:06

Na zabawę pod hasłem „Razem można więcej” - promującą 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, zapraszamy wraz ze Starostą Powiatu Chełmińskiego Zdzisławem Gamańskim.

Żeby stać się posiadaczem jednego z dwóch rowerów lub hulajnogi wiele nie trzeba. Wystarczy mieć pomysł, mieszkać na terenie powiatu chełmińskiego i wziąć udział w konkursie.

Zasady są proste:

Więcej…
 
Konkurs fotografizny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:15

Konkurs fotograficzny pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”

Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”. Więcej informacji 

 
Objazdowa zbiórka odpadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:11

Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego informuje iż objazdowa zbiórka odpadów w gm. Stolno, przebiegać będzie w formie od posesji do posesji (na wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne do dnia 30.04.2019r.) w dniach:

13.05 – 15.05.2019 r. Cepno, Grubno, Kobyły, Małe Czyste, Rybieniec, Stolno, Wichorze, Zakrzewo, Wielkie Czyste 

16.05 – 17.05.2019 r Gorzuchowo, Klęczkowo, Łyniec, Obory, Paparzyn, Pilewice, Robakowo, Sarnowo, Trzebiełuch, Wabcz Kolonia, Wabcz

Poprawiony: Wtorek, 09 Kwiecień 2019 12:13
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 67