Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj160
mod_vvisit_counterWczoraj1183
mod_vvisit_counterBieżący tydzień8600
mod_vvisit_counterMiniony tydzień14224
mod_vvisit_counterBieżący missiącu43250
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc51493
mod_vvisit_counterRazem1793704
Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Informacja Głównego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 22 Styczeń 2018 09:22
Szanowni Państwo, Hodowcy zwierząt gospodarskich. Antybiotyki są produktami leczniczymi weterynaryjnymi, które mogą być stosowane tylko z przepisu i pod nadzorem lekarza weterynarii.
Lekarz weterynarii, leczący chore zwierzęta, zobowiązany jest każdorazowo do pozostawienia w gospodarstwie dokumentacji leczenia zwierząt.
Hodowca potwierdza własnoręcznym podpisem zobowiązanie przestrzegania zakazu sprzedaży mleka, jaj i mięsa w czasie karencji, od ostatniego dnia podania antybiotyku zwierzętom przez lekarza weterynarii.
Więcej…
 
Szansa na uzyskanie dofinansowania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 22 Styczeń 2018 07:54
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przedłuża V nabór uczestników do projektu  „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”. Formularze rekrutacyjne przyjmujemy do dnia 31 stycznia 2018 r.
Celem głównym projektu jest poprawa pozycji na rynku pracy osób z terenów wiejskich w województwie Kujawsko-Pomorskim i pomoc w samozatrudnieniu osób bezrobotnych i biernych zawodowo, powyżej 29 roku życia zamieszkałych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego w powiatach: chełmiński, grudziądzki, wąbrzeski i miasto Grudziądz.
Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 22 Styczeń 2018 07:51
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu serdecznie zaprasza Mamy i Ojców do udziału w spotkaniu informacyjnym, na którym przedstawione zostaną dostępne dla Rodziców formy wsparcia ze środków unijnych. Głównie skupimy się na omówieniu zasad dofinansowania na żłobki lub nianie, a także na innych działaniach wspomagających w powrocie do pracy. Na spotkanie zapraszamy Mamy i Ojców dzieci do lat 3, w wieku aktywności zawodowej wyłączonych z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dziećmi do lat 3 lub powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/rodzicielskich/wychowawczych.
Więcej…
 
Dotacje na sport PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 04 Styczeń 2018 12:30

Dnia 28 grudnia 2017 roku na sesji Rady Gminy Stolno został zatwierdzony budżet na 2018 rok. Mając powyższe na względzie w zakładce –dotacje na sport na stronie internetowej   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. umieszczone zostały dokumenty zawierające wniosek o dotację oraz wzór sprawozdania. Nabór wniosków o dotację na sport potrwa do 27 stycznia 2018 roku.

Poprawiony: Czwartek, 04 Styczeń 2018 12:32
 
Okólnik - utylizacja azbestu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 03 Styczeń 2018 11:09
Wójt Gminy Stolno realizując założenia „Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla Gminy Stolno na lata 2014 – 2032” informuje, iż  będzie ubiegał się o pozyskanie środków finansowych w postaci dotacji do zbierania, transportu oraz unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.  
W związku z powyższym osoby zainteresowane bezpłatnym odbiorem zdemontowanych materiałów azbestowych (płyty eternitowe) proszone są o składanie wniosków do dnia 31.01.2018 r. 
Po tym terminie pozostałe wnioski nie będą uwzględniane przy realizacji przedmiotowego  projektu. Wniosek o unieszkodliwianie azbestu – wzór wniosku do odbioru w Urzędzie Gminy Stolno, pokój nr 13. 
Poprawiony: Środa, 03 Styczeń 2018 11:11
Więcej…
 
Okólnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 03 Styczeń 2018 11:03
Wójt Gminy Stolno, w związku z napływającymi sygnałami, dotyczącymi zanieczyszczania dróg publicznych błotem czy obornikiem, wynoszonym na kołach ciągników i maszyn rolniczych, przypomina, iż usunięcie zanieczyszczeń  jest obowiązkiem prawnym tych osób, którzy tę drogę zanieczyszczają. W/w wynika z art. 91 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi: „Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”. Ponadto zaśmiecanie i zanieczyszczenie drogi jest czynem zabronionym wynikającym z art. 45 ust.1 pkt 9 Ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1260).
Poprawiony: Środa, 03 Styczeń 2018 11:07
Więcej…
 
Staż w Brukseli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Grudzień 2017 14:17
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Członkowie Parlamentu Europejskiego Janusz Zemke, Kosma Złotowski i Tadeusz Zwiefka  we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Samorządowym Stowarzyszeniem „Europa Kujaw i Pomorza” z siedzibą w Toruniu oferują program stażowy w brukselskich biurach Posłów do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego oraz    staż w Biurze Informacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Brukseli.  
Program stażowy skierowany jest do: 
a)pracowników  Jednostek  Samorządu  Terytorialnego  (dalej:JST),  zatrudnionych  u członków zwyczajnych stowarzyszenia; 
b)pracowników  jednostek  organizacyjnych  oraz  spółek,których większościowym udziałowcem jest JST – członek zwyczajny stowarzyszenia; 
Więcej…
 
Wsparcie na sztandar OSP Rybieniec PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Grudzień 2017 09:31
W  2018 roku OSP Rybieniec obchodziło będzie 90-tą rocznicę założenia jednostki.Z tej okazji zawiązała się inicjatywa pozyskania sztandaru dla jednostki  OSP Rybieniec. Sztandar jest symbolem zaszczytnej służby dla dobra obywateli w zakresie ochrony zdrowia, życia i mienia.  Wszystkich, którym leży na sercu dobro straży pożarnej w naszej gminie zachęcamy do dokonywania dobrowolnych wpłat na konto nr 67 9486 0005 0011 1810 2005 0002 z dopiskiem „wpłata na sztandar” Za wsparcie inicjatywy serdecznie dziękujemy.
Wpłat można dokonywać w terminie do dnia 15 marca 2018 roku.
Więcej…
 
Ogłoszenie o II ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż lokalu nr 2 w Paparzynie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 15 Grudzień 2017 10:19

Lokal mieszkalny nr 2 o powierzchni użytkowej 39,67 m²  znajduje się na parterze i składa się z jednego pokoju, kuchni i korytarza. Brak łazienki i wc. Lokal nie był przez dłuższy czas zamieszkały przez co uległ zniszczeniu i wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu. Brak okien, które zostały zamurowane, brak drzwi wewnętrznych, podłóg,  instalacji oraz ogrzewania. W pomieszczeniach zalega gruz. Przed remontem lokalu należy przeprowadzić remont dachu i stropu. Lokal  w słabym stanie technicznym i standardzie wykończenia. Lokal znajduje się na działce nr 233 o powierzchni 1000 m² z udziałem w gruncie w wysokości 3967/37717. Działka posiada kształt nieregularny, zbliżony do trójkąta. Przylega do działek zabudowanych budynkami mieszkalnymi oraz do drogi gminnej. Nieruchomość uzbrojona jest w energię elektryczną i sieć wodociągową. Nieruchomość znajduje się w Wojewódzkiej oraz Gminnej Ewidencji Zabytków.

więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

 
Możliwość płatności kartą lub telefonem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 13 Grudzień 2017 11:58
W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem. Gmina Stolno uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Program jest prowadzony przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A., która pełni rolę koordynatora Programu oraz wspiera finansowo jego wdrożenie i funkcjonowanie.
Poprawiony: Środa, 13 Grudzień 2017 12:00
Więcej…
 
Wynik konkursu na najciekawszy projekt na kształtowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Rybieniec – działka nr 35/51 dla mieszkańców sołectwa Rybieniec. Gmina Stolno. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 08 Grudzień 2017 12:08
Komisja konkursowa informuje, iż w konkursie na najciekawszy projekt na kształtowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Rybieniec wpłynęła jedna praca konkursowa Pana Pawła Pudrzyńskiego z Rybieńca. Projekt spełnił wszystkie wymogi zgodnie z regulaminem konkursu, uzyskał 39 na 40 punków i tym samym zdobył I miejsce w  konkursie. 
  
  
(-) Komisja konkursowa 
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 11 z 64